instagram

Instagram ’da Mükemmel Fotoğraflara Sahip Olmak

Yaşadığımız dijital çağda, sosyal medya günlük hayatımızda çok önemli bir hale geldi. İnsanlar Instagram gibi farklı sosyal medya platformlarında çok fazla vakit geçirmekte. Bireysel kullanıcılarda büyük şirketlere kadar bir çok kişi sosyal medyanın bir parçası olmak istiyor ve sosyal medyadan gelir elde etme konusunda çaba sarf ediyor.

Instagram, fotoğraf ve video paylaşımı için ideal ve birçok kişi tarafından tercih edilen sosyal medya platformlarından biridir. Instagram’da yaklaşık 600 milyon kullanıcı, yaşam ve diğer konularda paylaşımlarını bu dijital platformda paylaşıyor. Beğeni kazanmak ve gerçek Instagram takipçileri elde etmek için takipçilerinizi etkilemelisiniZ. Bunun için de yüksek kaliteli görüntüler paylaşmalısınız.

Instagram ‘da paylaşılan en iyi fotoğraf, herhangi bir kelime kullanmada kendi başına bir olayı anlatabilen fotoğraftır. Fotoğrafa bakan takipçileriniz, oluşturmak istediğiniz anlık hissi ve duyguyu almalıdırlar. En iyi çekimleri elde edebilmek için iletmek istediğiniz mesajın tamamını fotoğrafa dahil etmelisiniz.

Bunu sağlamak için bir çok yöntem bulunmaktadır. Öncelikle yüksek kaliteli bir görüntü elde edebilmeniz için yeterli bir aydınlatmaya ihtiyacınız vardır. Eğer zayıf ışıklandırma varsa, elinizde en iyi fotoğraf düzenleme yazılımı da olsa bir anlam ifade etmeyebilir. İstediğiniz gibi fotoğraf elde etmek için doğal ışığın en iyi olduğu saatler sabahın erken saatleri veya öğleden sonradır. Mümkün olan en iyi görüntüleri elde etmek için gölgelere de dikkat etmelisiniz.

Eğer bir akıllı telefonunuzla fotoğraf çekiyorsanız çerçeveyi iyi hizalamak ve güzel bir kompozisyon elde etmek için ızgara özelliğini size yardımcı olacaktır. Fotoğrafta “1/3 Kuralı” olmalıdır. Bu ilke görüntünüzü iki dikey ve iki yatay çizgiyle bölmeyle elde edilir. Hatların buluştuğu en önemli unsuru fotoğrafınıza konumlandırmalısınız.

Bir fotoğraf çekerken en iyi görüntüyü almak için yapılması gereken bir diğer işlem ise doğru açıyı ayarlamaktır. En iyi çekimleri elde edebilmek için yukarıdan aşağıya doğru, çapraz ve yatay açılardan yukarı doğru deneyerek en iyi görüntüyü yakalamalısınız. Böylelikle istediğiniz en iyi görüntüleri elde edebilirsiniz.

Hakkında Mehmet Çelik

İlginizi Çekebilir

profilo

İstanbul’un Her Noktasıa Aynı Gün PROFİLO Servisi

Profilo kalitesine sahip ürünlerinizden memnun olabilirsiniz ancak bu memnuniyet bir ömür sürecek diye bir şey …