Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Hepimiz değişen teknolojiye uyum sağlama çabası içindeyiz. 1 yaşını doldurmamış çocuklar ellerine telefonu veya tableti verdiğimizde kolayca açıp oyun oynuyor. Uzakta ki dedelerimiz, teyzelerimiz, büyüklerimizle akıllı telefonlar aracılığı ile görüntülü konuşuyor, seri yazışmalar yapıyoruz. Yani teknoloji bizi birbirimize yakınlaştırmada, işlerimizi halletmemizde büyük kolaylıklar sunuyor.

Yukarıda belirttiğimiz durumlar teknolojinin gülümseyen yüzü olabilir. Fakat kötü niyetli insanlar da sosyal medyalar aracılığı ile bizimle iletişime daha kolay geçebiliyor. Bu durumda zannediyorum ki hepimiz aynı şeyi yapıyoruz. Tüm hesaplarımızı ekarte ediyoruz. Bu durumu yalnızca kötü niyetli insanlarla sınırlandırmak istemem. Çabuk tükettiğimiz için çabuk sıkılıyoruz veya biten bir ilişkinin ardında bıraktığı tüm enkazı en hızlı şekilde temizleme çabasına giriyoruz. Sebep ne olursa olsun hepimiz belirli dönemlerde sosyal medya hesaplarımızda değişikliğe gidiyor veya aldığımız radikal kararlar doğrultusunda kapatıyoruz. O kadar çok sosyal medya aracı var ki tabi ki hepsini tek tek açıklamak çok uzun ve zor. Bu nedenle biz instagram hesabı nasıl dondurulur? Sorusunun cevabını inceleyelim.

Öncelikle yapmamız gereken şey bilgisayarımızdan veya instagram hesabımıza ulaşabileceğimiz tablet, telefon gibi bir cihazla giriş yapmak. Daha sonra kendi profilimize giriyoruz. Profili düzenle seçeneğini seçtikten sonra yapmamız gereken şey sayfanın en altına inerek sağ alt köşede bulunan hesabımı geçici olarak kapat butonunu tıklamak.

instagram nasıl dondurulur
Yalnız unutmayalım ki bu seçenek instagram hesabımızı kalıcı süreyle bizim istediğimiz zamana kadar dondurur. Hesabı kalıcı olarak silmemiz bir daha bu sosyal medya mecrasında aynı kullanıcı adıyla kaldığımız yerden devam etmemize asla izin vermez ki, bu seçeneğin onunla alakası yoktur.Bu nedenle geçici bir süreyle Instagram’da olmak istemeyen ve beğenilerini kaybetmek istemeyen kullanıcılar bu yöntemi kullanır. Hesabımı geçici olarak kapat dediğimiz zaman instagram bizden bir neden ister ve buna bağlı olarak karşımıza “Hesabı Neden Kapatıyorsun?” sorusu çıkar. Kendimize uygun olan seçeneği seçtikten sonra güvenlik sebebi ile sizden bir kez daha şifre ister. Şifrenizi girdikten sonra geçici olarak hesabınızı dondurmuş olursunuz. Siz tekrar kullanıcı adınızı şifrenizi girene kadar fotoğraflarınız, beğenileriniz ve yorumlarınız diğer kullanıcılar tarafından görünmez hale gelecektir.
instagram bahane

NOT: Instagram hesabınızı geçici olarak, haftada bir kez kapatabilirsiniz.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

profilo

İstanbul’un Her Noktasıa Aynı Gün PROFİLO Servisi

Profilo kalitesine sahip ürünlerinizden memnun olabilirsiniz ancak bu memnuniyet bir ömür sürecek diye bir şey …