instagram followers

İnstagramda Takipçi Kazanma Yolları

Amacınız, işletmenize yeni müşteriler bulmak veya bireysel bir hesabı büyüterek hayranlar edinmek olabilir. Bir İnstagram hesabı açtığınızda, yapılacak ilk şeyin takipçi kasmak olduğunu fark edeceksiniz. Ancak işin içine girdiğinizde bunun o kadarda basit olmadığını göreceksiniz ama endişelenmeyin. Yazımızı okuduğunuzda en etkili şekilde organik olarak instagramda takipçi kazanma ile ilgili bütün yolları öğrenmiş olacaksınız.

Dünya çapında milyarlarca kullanıcısı olan ve her saniye öne çıkmak üzere hazırlanan sayfalar açıldığını göz önüne alarak, öncelikle sizi öne çıkaracak sağlam bir post ve sayfa tasarımınız olduğundan emin olun. Kaliteli bir kitle oluşturabilmek için belirli bir hedef kitleye yönelmeli ve O kitleye özel içerikler üretmelisiniz. Bir sayfanın kalitesi, kitlesinin sadakati ile ölçülür bu yüzden kullanıcıların sizi severek takip edebileceği ve ilgi alanlarına yönelik paylaşımları olan bir sayfa yaratmalısınız. Organik olarak takipçi kasmanın temel mantığı kazandığınız takipçileri uzun müddet sayfanızın abonesi olarak kalmaya ikna etmekle alakalıdır. Şimdi tüm bunların hazır olduğunu düşünerek devam edelim.

Öncellikle İnstagram’da etkili bir şekilde organik takipçi kasma yollarını listeleyelim ve yazımıza buradan devam edelim.

  • Takibe Takip Yolu ile takipçi kasmak
  • Yorum Altlarına Beğeni ve Yorum atarak takipçi kasmak
  • Hashtagler ile keşfete düşmek
  • Çekilişlere Katılarak Takipçi Kasmak
  • Sponsorlu Reklam İle Takipçi Kasmak
  • Büyük Sayfalara Reklam Vererek Takipçi kasmak

En Eski Ama İşe Yarayan Yöntem Takibe Takip

Bu yöntem bilinen en eski yöntemdir. Biraz sonra aşağıda belirteceğim İnstagram limitleri dahilinde belirli bir kitleyi takip edip, sizi takip etmesini sağlamak mantığı ile çalışır. Ancak Limitlere uymak çok önemli olup, instagram algoritmasının sayfanın açılma tarihi, aktifliği, hayran sayısına bağlı olarak ta bu limitleri değiştirdiğini unutmamak gerekiyor.

Öncelikle standart bir hesap için 2020 yılı instagram limitleri şu şekilde; Günlük takip edebileceğiniz hesap sayısı 7500 (ama bu sayı sizi yanıltmasın takip etmek mümkün değil) bir saatte takip edebileceğiniz kişi sayısı ise 160 .

Gel gelelim kaliteli ve aktif bir kitleyi bulup takip etme yollarına. Öncellikle hedef kitlemize sahip, aktif sayfaları buluyoruz. Bu sayfaların son gönderilerinde beğenen kişileri buluyor ve limitler dahilinde takip ediyoruz. Unutmayın sayfaların direk takip edenler kısmında takip etmeyin burada uzun süredir aktif olmayan hesaplardan geri dönüş olmaz ve vaktinizi boşa harcamış olursunuz.

Yorum ve Beğeni Atarak Varlığınızı İnsanlara Gösterin

Yine belirlediğimiz sayfaların son gönderilerini beğeniyor ve yorum atıyoruz. Böylece instagramda ki varlığımızı diğer takipçilerin görmelerini sağlıyoruz. Her seferinde farklı ve ilgi çekici yorum yapmak spam olarak algılanmanızı engelleyecektir. İnstagram’da güncel Yorum ve Beğeni limiti bir saatte 350 olarak sınırlandırılmıştır. Yorum atarken de aynı şekilde araya rastlantısal zaman aralıkları bırakarak yorum atabilirsiniz.

instagram takipçi kazanma

Hashtaglar ve Keşfet En Önemlisi

İnstagramda Keşfete düşmek ve kategori etiketlerinden takipçi çekmek en iyi sonuçları elde etmenizi sağlar çünkü buralardan gelen hayranlar, gerçekten sayfanızı sevmiştir ve kendi istekleri ile takip etmiştir. Bu yüzden gönderilerinizin altına Post ve Sayfanızla alakalı Minimum 5 – Maksimum 10 hashtag girmek sizin için faydalı olacaktır. (Maksimum Hashtag 30 ile sınırlıdır.)

Dikkat etmeniz gereken nokta herkes, tarafından kullanılan etiketler yerine daha spesifik az kişinin arayacağı ve postlarınızla alakalı etiketleri seçmektir. Bu size algoritmasal açıdan diğer rakiplerinizin önüne çıkaracaktır. Büyük sayfalarla rekabetten sakındıracağından rahatlıkla keşfete düşmenizi sağlayacaktır.

Yeni Trend Çekiliş İle Takipçi Kasımı

Son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelen instagram çekilişleri, birçok sayfanın tercih ettiği organik takipçi kasma yöntemidir. Fayda maliyet açısından verimli gibi gözükse de bazı handikapları vardır. Çekiliş yapılan sayfalar belirli şartlar altında kullanıcıları sizin sayfanızı takip ettirir, ancak çekiliş sonuçlandıktan sonra insanların çoğu bu sayfalardan ayrılır. Bu ciddi moral bozukluğu yarattığı gibi İnstagram botları tarafından sayfanızın kalitesiz olarak algılanmasına neden olabilir.

Ancak yinede bu hizmeti almak isteyenler 1 k takipçiyi 40 lira gibi bir ücret karşılığında satın alabilirler.

Sponsorlu Reklamlar Pahalı ancak Kaliteli Yöntem

Facebook ve İnstagramda gördüğümüz sponsorlu reklamlar, etkili ama maliyetli bir takipçi kasma yöntemidir. Hedef kitle, Yaş, Cinsiyet, Ülke, Şehir gibi birçok ayrım yaparak en alakalı insanlara ulaşabilen bu reklamlar en doğru kişilerin sizi takip etmesiniz sağlar. Yaptığımız denemeler sonucunda 100 Lira maliyetle 1 k takipçi edinilebileceğini test ettik. Ancak Sayfanın türüne göre takip eden kişi sayısı da değişiklik gösterecektir.

Tavsiyemiz Kişisel hesaplar, Yerine Ürün ve Hizmet satışında kullanacakların daha avantajlı olacağıdır.

Büyük Sayfalar ile Anlaşmalar Yapın

İçeriğinizle alakalı sayfalardan gönderi ve hikâye reklamı alarak takipçi kazanabilirsiniz. Bu sayede daha ucuza daha fazla kişiye erişirsiniz. Büyük sayfaların bir çoğunda iletişim kısmında ki mail yada Dm yoluyla iletişime geçerseniz size reklam ücretleri ile ilgili hızlı bir dönüş yapacaklardır.

Son olarak;

Takipçi kazanmak paranız yoksa uzun sürecek meşakkatli bir iştir. Yukarıda saydığımız tüm yöntemler dışında Tiktok, Facebook, Youtube gibi sosyal medya mecralarındaki kitlelerden sayfanızı takip etmelerini isteyebilir. Ya da İnstagram’a entegre çalışabilen üçüncü taraf takipçi programlarından yararlanabilirsiniz.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

profilo

İstanbul’un Her Noktasıa Aynı Gün PROFİLO Servisi

Profilo kalitesine sahip ürünlerinizden memnun olabilirsiniz ancak bu memnuniyet bir ömür sürecek diye bir şey …