Anasayfa » Mobil » iPhone 6s İçin İpuçları

iPhone 6s İçin İpuçları

iPhone 6s veya iPhone 6s Plus telefona sahipseniz, vereceğim ipuçları içinize yarayacaktır. Birkaç gün önce satışa sunulan ve şu anda Apple’in en iyi telefonları olan bu modellerin fiyatları 3100 ile 4300 tl arasında değişiyor.

3d touch hassaslık

iPhone 6s’de 3D Touch Hassaslığı

iPhone 6s ve plusta 3D Touch hassaslığını ayarlamak için Ayarlar/Genel/Erişilebilirlik/3D Touch/Hassasiyet adımlarına zıplayıp hassaslık ayarına ulaşılabilir. 3D Touch hassaslığını yaptığınız baskıya göre ayarlayabilirsiniz.

iPhone 6s 4k Video Ayarı

iPhone 6s video çözünürlüğünü düzenlemek için Ayarlar/Fotoğraflar&Kamera/Video Kaydı adımlarıyla gerekli ayarlamaya ulaşabilirsiniz.

iPhone 6s Kamera ve Harita’yı Hızlı Açmak3d touch quickly

iPhone 6s‘te 3D Touch özelliği ile ana ekranda uygulama simgelerine sert basarak hızlı ulaşabileceğiniz seçenekleri açabilirsiniz. Örneğin kamera uygulamasında hızlıca selfie modunu açabilir, haritalar uygulaması ile konumunuzu hızlıca paylaşabilirsiniz.

Kamera Uygulamasındayken Son Çekilen Fotoğrafa Bakmak

iPhone 6s‘te kamera uygulaması ile son fotoğrafları görebilmek için fotoğraf yakalama butonunun solundan sağına doğru parmağınızı kaydırabilirsiniz.

Rehberde hızlı Erişim Menüleri07

iPhone 6s‘te rehberdeki kişilerle daha hızlı iletişim kurabilmek için uygulama menüsüne benzer şekilde, o kişinin üzerine sertçe dokunabilir, daha sonra hızlı seçeneklerden, arama ve mesajlaşma gibi işlemlerikolaylıkla yapabilirsiniz.

Son Uygulamaları Gösterme

Ekranın en soluna sertçe dokunup, sağa doğru kaydırmak yeterli.

Notlar Uygulamasındaki Yeni Özellik

10

iPhone 6s‘in 3D Touch özelliği ve yenilenen notlar uygulaması sayesinde, elle çizim yaparken, ekrana ne kadar sert dokunursanız, çizim aracınız o kadar kalın çizimler yapar.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

telefon rehberi

Android Telefon Rehberi Kayıt ve Yedekleme

Android sisteminizde gmail hesabınızı kullanarak telefon rehberi kaydı yapabilir, daha sonra bu gmail hesabınızdaki kişileri …

2 Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.