İzmir Fuarı 2015 Ne Zaman Açılıyor

İzmir Fuarı 2016 Hakkında bilgi için buraya tıklayınız.

Ufaklığımdan beri sonbaharın gelişini anlamlı kılan İzmir Enternasyonal Fuarı bu yıl 28 Ağustos‘ta açılcak. 6 Eylül‘de kapanacak olan fuarda, deyimi yerindeyse “yok yok”. Özellikle Lunapark alanının tıklım tıklım olduğu fuar İzmir’in göz bebeği niteliğinde.

İzmir’in güzelliğinin tam ortasında yer alan, “kalbi” diyebileceğimiz mevkiide bulunan Fuar 421.000 m² alana kurulu. Kapalı ve açık sergi, konser alanlarının yer aldığı fuar bu yıl da mükemmel geçeceğe benziyor. Ben beş yıl öncesine kadar sevmediğim memleketimi İstanbul’u gördükten sonra sevmeye başlayanlardanım.

 

Gerçekten İzmir’li olduğum için değil, İzmir’de yaşadığım için değil, İzmir’i tanıdığım için seviyorum…

Bu yıl 84.sü düzenlenecek olsa bile, İzmir’liler Fuar’a ilk düzenlendiği heyecanıyla katılacak. İEF’in bu yılki teması Eğitim. Şehirleşme açısından örnek il olan, eğitime verdiği katkılardan ötürü bu yılın onur konuğu ili de Eskişehir.

İzmir Enternasyonal Fuarı onur konuğu uygulamasına 2005 yılında başladı. Geçen sene onur konuğu olan iller Malatya ve Diyarbakır’dı.

İzmir fuarı 2015 ‘e yerli ve yabancı 1000’i aşkın firma, altmıştan fazla ülke katılacak.

 

 

 

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

Bisiklet Fren Rehberi

En sağlıklı ulaşım aracı olan bisiklet, gelişen teknolojiyle daha ergonomik ve kullanışlı hale gelmeye başlamıştır. …