kalın kaş

Kalın Kaşlara Sahip Olmak İçin Öneriler

Eskiden kavisli ve ince kaşlar modayken, son birkaç yıldır doğal görünümlü ve kalın kaşlar trend olmaya başladı. Birçok ünlü markanın defilelerindeki mankenlere de baktığımızda, kalın kaş yapısı ve doğal görünümlü makyajlar hemen gözümüze çarpıyor. Kaş yapısı, yüz ifadesini etkileyen en önemli unsurlardan biridir. Kalın ve gür kaşlar ise; bayanların yüzlerine daha doğal bir anlam katar. Sizler de son yılların trendi olan kalın kaş modasına uymak istiyorsanız ve kaş yapınız ince, seyrek ise; yazımızın devamında yer alan tüyolardan yararlanabilirsiniz.

kalın kaşlar

Belirgin ve gür kaşlara sahip olmak için;

  1. Kaşlarınızı almayın ve bir süre kalınlaşmasını bekleyin. Fakat bu uzun bir süreç olabilir. O nedenle kaşları gürleştirici bitki özlü yağlar ve bitkisel kozmetik ürünlerden yararlanabilirsiniz.
  2. Kaşlara yapılan peeling, kalın kaşlara sahip olmak için etkili yöntemlerden bir diğeridir. Böylelikle kaşlarınızın çevresi ölü hücrelerden kurtulur ve kaşlarınız daha kısa sürede büyür.
  3. Kaş kalınlaştırıcı serumlar ve vitamin maskeleri kullanabilirsiniz. Kaşları gürleştirici çeşitli serumlar piyasada mevcuttur. Bu serumlar arasında sizlere önerimiz; içeriğinde vitaminler ve bitoin bulunan markaları tercih etmenizdir.
  4. Kaşlarınız seyrek ise; kalınlaştırmak için bazı makyaj hilelerine başvurabilirsiniz. Kaşlarınıza uygun tonda bir kaş kalemi ile seyrek yerleri belirginleştirin ve böylelikle daha kalın kaşlara sahip olun.
  5. Kaşlarınızın seyrek kalan ve ince kısımlarına kaş kalemi veya kaş farı uyguladıktan sonra, dağınık kalan kaşlara dokunmayın ve bu kısımlara kapatıcı sürün. Bu sayede kaşlarınız çok daha kalın ve belirgin bir hale kavuşur.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

biobellinda çamaşır suyu

Biobellinda Çamaşır Suyu Beyazlatıcı

Gündelik hayatımızda pek çok noktada temizlik malzemelerini kullanmaktayız. Gözümüzle göremediğimiz mikrop ve bakteriler insan sağlığını …