Sağlık 42 0

Kanser Oluşumunu Önleyen Bitkiler

Kanser kurtulması en zor hastalıkların başında gelir. Tedavinin zorluğu ve yoruculuğu da düşünülecek olursa, kanserden korunma isteği de o kadar artar. Doğada kanserden koruyacak mucizevi yiyecekler mevcuttur. Doğru bir tüketim ile zamanla vücudumuzdaki kanserli hücreleri öldürebilir, aynı zamanda kansere karşı koruma kalkanı da oluşturabilirsiniz. Peki, kanseri önleme için çalışan mucizevi yiyecekler nelerdir?

Yeşil Çay İle Kanseri Önleme

Yeşil çay yararlı bitkilerin en başında gelir. Sadece kansere olan korumasıyla bilinmez. Kalp hastalıklarına, obezite hastalıklarına da oldukça yardımcı olur. Günde iki bardak yeşil çay tüketmek hastalıklara karşı korumanızı sağlayacak ve vücudunuzu dinçleştirecektir. Kolon, meme, yumurtalık ve birçok kanser çeşidinde oldukça etkilidir. Vücut iltihaplarını temizler ve ödem oluşumunu engeller. Kan basıncının düzenlenmesinde yardımcı olur. Damar hastalıklarının kontrol altına alınmasını sağlar.

yeşilçay ile kanseri önleme

Brokoli İle Kanseri Önleme

Brokoli kanser hücrelerinin oluşumunu önler ve kansere karşı korunmanıza yardımcı olur. Özellikle vücudun nefes alması ve vücudu temizlemesiyle ön plana çıkar. Haftada en az 3 gün bir öğününüzde brokoli bulundurarak kansere karşı koruma kalkanı oluşturabilirsiniz.

brokoli ile kanseri önleme

Kivi İle Kanseri Önleme

Lif açısından oldukça zengin olan kivi bağırsak ve meme kanserinin en büyük düşmanıdır.  Bağırsakları çalıştırır ve vücutta sindirimi kolaylaştırır. Vücudu ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Kanser oluşumunu engeller ve ilerleyen kanserlerde yavaşlama sağlar. Kan basıncını dengeler. Kanı temizlemesi ile de bilinen kivi aynı zamanda birçok hastalığa iyi gelir.

kivi ile kanseri önleme

Ahududu İle Kanseri Önleme

Birçok hastalığa iyi gelen ahududu meyvesi vücudun toksin atmasında yardımcıdır. Tam bir A vitamini kaynağıdır. Vücuda dinçlik vermesinin yanı sıra doku güçlendirmesi yapar ve aynı zamanda bağırsakları temizler.

ahududu ile kanseri önleme

Selim Çayır {Selim Çayır}

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir