Kıble Cihetinin Tespiti

Kıble Cihetinin Tespiti

Yön anlamına gelen kıble, namaz kılarken yönelmeniz gereken tarafı ifade etmektedir. Namaz kılarken, Kâbe cihetine doğru yönelmek namazın geçerli sayılması için istenen en önemli şartlardan biridir. Buna bağlı olarak Müslümanlar tarafından kıble ne tarafta sorusu her daim yöneltilmektedir. Çünkü, kıble yönünde kılınmayan namaz sahih olmaz.

Dolayısıyla kıble yönünü bulduran çeşitli çalışmalar yapılmıştır. Günümüz internet teknolojisi kullanılarak kıble cihetini kolaylıkla tespite imkan sağlayacak siteler ve uygulamalar geliştirilmiştir. Hem Kâbe ile bulunduğunuz yer arasında kıble çizgisini veren hem de kıble yönünü bulduran kıble pusula açısını veren çeşitli çalışmalar bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok göze çarpanı kıble bulma sitesidir. Kıble yönünün tespiti ve kıble pusulası için gerekli olan kıble açısını doğru şeklide geliştiren bu çalışma, sizlere namazın Kâbe cihetine doğru eda edilmesi için yardımcı olmaktadır.

Kâbe’ye yakın yerlerde kıble açısının tespit edilmesi son derece kolaydır. Ancak Kâbe’ye uzak olan bölgelerde kıble yönünü bulmak için kıble pusulası kullanımı gerekli hale gelmektedir. Yön tayini konusunda doğru bilgiler veren Kiblebulma.com, namazınızın sahih olması için istikbal-i kıble şartının yerine getirilmesinde sizlere yardımcı olacak muhteviyata sahiptir. Sizlerde kıble yönü bulma konusunda zorluk çekiyorsanız, Kiblebulma.com sitesinden istifade edebilirsiniz. Herhangi bir ücret veya üyelik istemeyen bu çalışma sayesinde namazınızı sağlıklı olarak kılabilirsiniz.

Aynı zamanda ayrıca kıble yönü ile ilgili pek çok makaleye ve bilgiye ulaşabileceğinizi de ayrıca not etmeliyiz. Kıble meseleleri ile ilgili makaleler, videolar ve özellikle kıble yönü bulduran Google Maps haritaları için kiblebulma.com sitesindeyiz.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

Para kazanma yolları

Evde Ne Tür İşler Yaparak Para Kazanılabilir

Para kazanma yolları o kadar çok ki, kişi sadece kendisine uygun yolun hangisi olduğunu bulmak …