Klimalarda Kumandayla Çalıştırma Sorun ve Çözümü

Günümüzün akıllı teknolojileri, günlük yaşantı içersinde aktif şekilde kullanılmakta olunan her alandaki teknolojik ürün ve sistemden daha geniş özellikler ve daha geniş fonksiyonellikler elde edebilme şansı veriyor. Böylelikle artık yaşam standartlarının daha yüksek kalite seviyesine ve daha yüksek konfora ulaştırılabilmesi sağlanabiliyor olması dolayısı ile dünyanın her yerinde tüm teknolojik ürün ve sistemler hem bireysel hem de kurumsal alanlarda aktif olarak kullanılıyor. Günümüzde bu şekilde her alanda etkin kullanımı yılın her mevsiminde gerçekleştirilmekte olunan teknolojik ürünlerden birisi olan klimalarda, ileri nesil akıllı teknolojileri de çok geniş fonksiyonellikte bir kullanım sağlarken, oluşan arızalanmalarda da gerekli olan ileri seviyedeki teknolojik altyapı ve uzman bilgisi uzun yıllardır sektörel deneyim ve bilgi birikimine mevcut olan Ünalan Arçelik Servisi merkezi tarafından sağlanıyor.

Bu çerçevede de günümüzde ileri nesil akıllı Arçelik markalı klima modellerinde karşı karşıya kalınan problemlere yönelik olarak etkin çözümler sağlayan Örnek Mahallesi Arçelik Servisi merkezine Arçelik markalı klima modelleri ile ilgili olarak gelen en yaygın arızalanmalardan birisi mekanik temelli olan klimanın uzaktan kumandasıyla çalıştırılamıyor olması gelmektedir. Bu kapsamda alanlarında uzman Arçelik Servisinin profesyonel ekipleri klimadaki problemin tespitini uzaktan kumanda ile klimanın çalıştırılmaya çalışıldığında iç ünite üzerinde yer alan durum ışıklarının yanmadığı ve iç ünite ya da dış ünite fanı ile kompresörün devreye girmediği belirlenmektedir.

Kısa sürede gerçekleştirilen müdahaleler ile belirlenen bu belirtiler çerçevesinde de Arçelik markalı klimanın arızasının onarımı tamamlanmaktadır.

Servis uygulamaları çerçevesinde Sarıgazi Arçelik Servisi merkezinin profesyonel ekipleri tarafından iç ünite ön kapağı açılarak, Emergency Run düğmesine basılmakta ve eğer cihazın çalışması durumunda problemin uzaktan kumanda veya iç ünite kartında meydana gelen elektriksel temelli iç ünite kartındaki uzaktan kumanda algılayıcısı parçasında olabileceği belirleniyor. Bu kapsamda da klimadaki probleme yönelik olarak ekipler tarafından farklı bir kumanda ile deneme uygulamaları gerçekleştirilir. İkincil olarak ise Arçelik markalı klimanın iç ünitesinde yer alan kart üzerinde bulunan kumanda algılayıcısı parçası değiştirilerek, yeniden denenir. Bu uygulamada da olmaması durumunda Arçelik markalı klimanın kartının değişimi uygulanarak, sorun tamamen çözülmektedir.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

Bisiklet Fren Rehberi

En sağlıklı ulaşım aracı olan bisiklet, gelişen teknolojiyle daha ergonomik ve kullanışlı hale gelmeye başlamıştır. …