knight online gradeler

Knight Online Klan Grade Rehberi

Knight online, yılların eskitemediği oyunlar arasında. Bu oyunun müptelası olarak, hala oynayan bir çok oyuncu var. Knight online oyununda birlik olarak geçen, farklı oyunlarda guild de denilen sistemin adı clan olarak bilinir. Klanlara mensup olan oyuncuların bu oyunda çeşitli kolluklar, pelerinler ve simgeleri bulunur. Bunlar grade denilen klan seviyelerine bağlı olarak farklılık gösterir. Knight online grade rehberi de bunları açıklamak için yazılmıştır.

knight online gradeler

Knight Online Grade Seviyeleri ve National Point Gereksinimleri

Knight Online oyununda 5 farklı grade vardır. Bunlar klan üyelerinin toplam national pointleriyle değişkenlik gösterir.

  • Grade 5 klanın toplam np(national points) 0-72k arasındadır.(k=1000 demektir, yani 72000)
  • Grade 4 klanın toplam npsi 72k-144k
  • Grade 3 klanın toplam npsi 144k-360k
  • Grade 2 klanın toplam npsi 360k-720k
  • Grade 1 klanın toplam npsi 720k ve üstüdür.

Knight Online oyununda npsi en çok olan 5 klanın kollukları parlar. Buna da Grade 0 denebilir.

Knight Online Pelerin Rehberi

Knight Online oyununda Grade 3 ve üstü klanlar pelerin takabilir. Bunun için bir görev yapmak gerekir. Bu görev için El Morad veya Karus townunda Knight Clerk adındaki npcden görev almak ve farklı bir dungeona girmek gerekir. Klan lideri, bu npcde I want to qualify for Knights dediği anda aynı server ve aynı haritada bulunan tüm klan üyeleri görevin gerçekleşeceği dungeona ışınlanır.

Caitharos
Pelerin görevi için öldürülmesi gereken yaratık Caitharos…

Burada Caitharos adında Centaur’a benzeyen, fakat ondan çok daha güçlü bir yaratığı kesmeleri gerekmektedir.  Bu yaratığı öldürdükten sonra kutuyu klan lideri açmalı ve kutuda bulunan anahtarı almalıdır. Anahtarın başka bir üye tarafından alınması durumunda yaratığı tekrar kesmek gerekir. Çünkü klan liderinden başka kimse anahtarı kullanarak pelerin alamaz.

Not: Sadece klan lideri pelerin ve sembol alabilir.

Klan başkanı aldığı bu anahatarı Knight Clerk’e götürüp verdiğinde Siyah desensiz bir pelerin gelir.

Klan lideri “Sabice Mantle” adındaki NPC’ye gidip oradaki pelerinlerden satın alıp istediği zaman pelerinini değiştirebilir.
Orada çeşit çeşit pelerinler bulunmaktadır.
üzerindeki işlemeler arttıkça fiyatı da artmaktadır… 

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

BDO Okyanustaki Takas Noktaları

Black Desert Online oyununda takasla uğraşan oyuncuların zorlandığı noktalardan birisi, okyanusta yerini keşfetmenin zor olduğu …