lazer epilasyon

Lazer Epilasyon Hakkında Merak Edilenler

Özellikle kadınlar için oldukça iyi bir buluş olan lazer epilasyon kişilerin istenmeyen yerlerinde olan tüyleri yok etmek için kullandıkları etkili bir yöntemdir. Kadınlar güzellikleri için lazer epilasyon yöntemini kullanır ve düzenli olarak yapması gereken bir uğraştan kurtulmuş olur.

Lazer epilasyon yöntemi ile seçilen bölgedeki kıl köklerine ışın uygulaması yapılır ve bölgedeki kıl kökleri yanarak yok edilir. Birçok erkek de koltuk altlarına, göğüs bölgesine, bacaklarına lazer epilasyon yaparak temiz olmak istemektedir. Tedavi süreci kişinin hormonal yapısına göre değişiklik gösterebilir. 1990 yılında ortaya çıkan lazer epilasyon yöntemi o dönemlerde maddi yetersizlik gibi nedenlerden dolayı ilgi görememiş, daha sonraki zamanlarda iyice yaygınlaşmaya başlamıştır.

Lazer Epilasyon Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer uygulaması sonrası bölgeyi 24 saat boyunca su ile temas ettirmemelisiniz. Bu süre içerisinde herhangi bir ağrı ya da şişlik oluşursa buz koyulmamalıdır. Şiddetli ağrılarda ilaç alınabilir. Uygulama yapılan bölgede kabuklanma görülürse bölgeye müdahale edilmemeli, nemlendirici krem kullanılmamalıdır. Uygulama sonrasında kızarıklık, ödem ya da şişlik olabilir. Bunlar kısa süre içerisinde geçecektir.

Lazer epilasyonun herhangi bir zararı var mıdır?

Uzman kişiler yapmış olduğu araştırmalar sonucunda lazer epilasyon yapmanın herhangi bir yan etkisinin olmadığını ve kişiye zarar vermediğini iddia etmişlerdir. Yapılan lazer uygulaması sadece yapılan bölge ile kısıtlıdır diğer organlara etki etmez.

Lazer uygulaması sonrası vücutta hassas olan bazı yerlerde yanma ve lekelenmeler gözükebilir. Fakat kalıcı ve büyük hasarlara neden olmadığı gözlemlenmiştir.

Lazer epilasyon yaptırmanın yaş sınırı var mıdır?

Çoğunlukla 15 yaşından büyüklere yapılır. Ancak en ideali 18 yaş ve üzeri yaptırmaktır. Gençler hormonal olarak yetişkinlere göre daha aktif olduğundan etkili sonuç elde etmek için gerekli olan seans sayısı artabilmektedir.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

biobellinda çamaşır suyu

Biobellinda Çamaşır Suyu Beyazlatıcı

Gündelik hayatımızda pek çok noktada temizlik malzemelerini kullanmaktayız. Gözümüzle göremediğimiz mikrop ve bakteriler insan sağlığını …