Legion Commander Rehberi – Jungle Build

legion commander

Yakın Dövüşçü – Sırtlayıcı – Engelleyici – Tetikleyici – Dayanıklı – Ani Hasar

Yetenekleri

overwhelming odds

Overwhelming Odds

Düşman sayısına göre, seçilen alandaki düşmanlara hasar verir. Düşman sayısı ne kadar fazlaysa bu skille verilen hasar da o kadar fazladır. Ayrıca skillin kullanıldığı alandaki düşman kadar hareket hızı kazanılır.

legion commander press the attack

Press The Attack

Bu yeteneği dost birimlere veya kendinize kullanabilirsiniz. Kullanımıyla birlikte sağlık artışı ve üzerinizdeki kötü büyülerin yokolması sağlanır. Atak hızı verir.

legion commander moment of courage

Moment of Courage

Legion Commander’e saldırı olduğunda, belirli bir şansla birlikte anında karşılık verir. Ayrıca yaptığı atağa göre sağlık kazanır. Echo sabre itemi gibi çalışır diyebiliriz, arka arkaya iki atak yapar yani.

legion commander duel

Duel

Legion Commander hedeflediği düşman kahramanla düelloya tutuşur. Düello süresi boyunca, iki taraf da herhangi bir yeteneğini veya itemini kullanamaz. Ayrıca bu düello süresinde iki taraftan birisi ölürse, kazanan taraf kalıcı olarak hasar artışı kazanır.

Biyografi

Herhangi bir uyarı göstermeksizin geldiler. Stonehall şehri duvarlarının içerisinde bir gümbürtü koptu ve fena bir ses duyuldu, bilinmeyen karanlıktan; anneleri ve oğulları kara bir amaçla katleden ve kaçıran, ateş ve iğrenç büyüler kullanan, sayısız canavar peyda oldu. Bir zamanların çok kuvvetli Stonehall ordusundan sadece, yenilmez Kumandan Tresdin’ın komuta ettiği Bronze Legion savaş çağrısına iştirak edebilecek kadar yakında bulunuyordu. Şehirlerinin içine at sürdüler, kan lekeli sokaklarda ve alev almış pazarlarda savaştılar, sürülerce canavarı biçerek bu ani istilanın kaynağına doğru ilerlediler: şehir merkezinde ruhani bir yarık ve bu yarığın ötesinden bu canavarların dehşet verici şampiyonu bir gürültü kopardı. Aşındırıcı bir parıltıyla sarılı bu cehennemi ordunun lideri, devasa kılıcını savurarak bir lejyoneri ikiye bölmesiyle lejyonerin etinin çürümeye başlaması bir oldu.

Tresdin kanla lekelenmiş kılıcını kaldırdı ve gözlerini canavara dikti. Canavar döndü, bir labirenti andıran dişlerinin arasından Tresdin’a gülümsüyordu. Çevrelerinde cereyan eden savaşa aldırış göstermeden birbirlerine karşılıklı olarak hücum ettiler. Bronze Legion etraflarında ölürken, ikili darbe üstüne darbeyi savuşturarak ölümcül düellolarını icra ettiler. Tresdin ileri doğru atlarken düşmanı da Tresdin’i karşılamak için kılıcını savurdu. İhtimaller tersine dönmüştü. Yan tarafından vahşi bir darbe aniden Tresdin’ı bulmuştu, dengesini kaybetmiş olmasına rağmen bir sonraki saldırısı için tüm gücünü toplamıştı. Bıçak diğer bıçak üzerinde, kabzanın üstündeki eğri büğrü pençeyi korkunç bir kıvılcım ve kan seli içerisinde ikiye bölene kadar sürtündü.

Tresdin saldırılarını yoğunlaştırırıp, bıçağını düşmanının etinin altındaki atan kalbine saplarken iğrenç seyirciler de bu olaya hayrete düşmüş bir biçimde baktılar. Canavar, gökteki bulutları ikiye bölen bir çığlıkla ve bir ıstırap ve kan seli ile beraber patladı. Karanlık yarık titreşti ve ötesindeki uçurumu besleyen güç, bir anda belirdiği gibi bir anda da kaybolmuştu. Geride kalan istilacılar Stonehall çeliği karşısında fazla dayanamadılar. Galip gelmelerine karşın, hayatta kalanlar kutlama yapacak pek bir durum göremediler: şehir harabeye dönmüş ve hayatta kalanlar çok azdı. Alevler yayılmaya devam etti. Tresdin savaş sancaklarını açarak toplayabildiği kadar müttefik topladı. Tresdin, cehennemin kuvvetlerine karşı intikam yemini ederken öfkesi için için yanıyordu, Tresdin’in önüne çıkmaya cesaret edeceklerin vah haline.

Oynayış

İtem Yapılandırması

Başlıkta da bahsettiğim üzere, Legion Commander en çok ormanda kasan karakterlerdendir. Hal böyle olunca legion commander rehberi de buna göre şekillenmiştir. İlk olarak almanız gereken item kesinlikle iron talon ve tangodur. Bildiğiniz gibi oyun 0’a kadar geri sayar, rünler açılır, 30. saniyede de ormandaki krepler doğar. Bir dahaki yenilenme her dakika başında gerçekleşir. 30. saniyede en kolay orman yaratıklarının bulunduğu yerde olmanız ve iron talonla yaratığın canını düşürmenizden sonra, 1. dakikaya gelmeden hepsini kesin. 1. dakikaya kadar yenilenme bölgesinden dışarı çıkın. Eğer belli bir bölgenin içierisinde kalırsanız orman yaratıkları yenilenmez. Bu alanı görmek için klavyeden alt tuşuna basabilirsiniz.

Blink dagger almak için elinizden geldiğince ormanda kasmanız gerekmektedir. blink daggeri aldığınızda 6-7 level olmuşsunuz demektir. Şimdi avlanma zamanı. Takım arkadaşlarınızın da yardımıyla, düşman kahramanlardan birisine hücum ederek düello yeteneğini kullanıp fazladan +10 atak puanı alabilirsiniz.(Tabii düello süresinde düelloyu kazanırsanız)

Power Treads aldıktan sonra, düşman kahramanlara göre hareket etmeniz gereklidir. Örneğin büyücü ağırlıkta ve engelleyici düşmanınız çoksa Black King Bar yapabilirsiniz. Kuvvet özellikli, bristleback, centaur gibi tank düşmanınız varsa desolator ile armorlarını kırabilir, daha güçlü vuruşlar yapabilirsiniz. Phantom Assasin, Shadow Fiend gibi atakları can yakan düşmanlar için de düello öncesinde blade mail itemini aktif edebilir, kendi kendilerini dövmelerini sağlayabilirsiniz.

Skill Yapılandırması

 1. Moment of Courage
 2. Press The Attack
 3. Moment of Courage
 4. Press The Attack
 5. Moment of Courage
 6. Duel
 7. Moment of Courage
 8. Overwhelming Odds
 9. Press The Attack
 10. Talent (%20 tecrübe puanı kazancı)
 11. Press The Attack
 12. Duel
 13. Overwhelming Odds
 14. Overwhelming Odds
 15. Talent (+20 Hareket hızı)
 16. Overwhelming Odds
 17. boş
 18. Duel
 19. boş
 20. Talent ( +%10 moment of caurage etkinleşme şansı)
 21. boş
 22. boş
 23. boş
 24. boş
 25. Talent (+40 duel hasar bonusu)

Atladığınız seviyelerle, yapılandırmanız gereken yetenek ağacı yukarıdaki gibidir. Bu sıralama Legion Commander Orman Rehberi için geçerlidir. Farklı bir hatta(örneğin safelane denilen güvenli hatta kasıyorsanız, farklı yapılandırmalar kullanabilirsiniz.)

Legion Commander atağı yüksek her hero için blade mail ile tehlikeli olabilmektedir. Fakat karşıda dazzle, Winter Wyrenn, omniknight, pugna gibi heroların olması Duel yeteneğinizi zora sokar. Düşmanınızı koruyabilen yeteneklere sahip bu herolar, düellodan kimse ölmeden çıkmasını sağlar. Bu da alacağınız atak bonusunu iptal eder…

Yaranılan kaynak: http://www.dota2.com/hero/legion_commander/

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

BDO Okyanustaki Takas Noktaları

Black Desert Online oyununda takasla uğraşan oyuncuların zorlandığı noktalardan birisi, okyanusta yerini keşfetmenin zor olduğu …