lekeler çiller ve göz altı morlukları için maskeler

Lekeler, Çiller ve Gözaltı Morlukları İçin Maskeler

Bakımlı görünmek için cilt ve saç güzelliğine önem vermek gerekir. Bakımlı ve kendine dikkat eden hanımlar için bu yazımızda hem lekeler, hem çiller, hem de gözaltı morluklarının geçmesini sağlayacak etkili ve doğal cilt maskesi tariflerini sunuyoruz.

Açık gözenekler, soğuk günlerin ardından sararmış bir cilt, sivilce ve güneş lekeleri, gözaltı morluklarına karşı etki sağlayan maske tariflerini düzenli olarak uygulayarak, sizler de bakımlı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Kabak maskesi

Bu maske, cildi sıkılaştırır ve canlanmasına yardımcı olur. Ayı zamanda, gözaltı morluklarına da iyi gelmektedir. Özellikle bayanların genel sorunlarından biri gözaltı çevresinde oluşan morluklardır. Bunun için gözaltına küçük buz kalıpları sürmek de oldukça faydalı bit yöntemdir.

Hazırlanışı ve uygulama:1 çay kaşığı çiğ kabak çekirdeği, 1 çay kaşığı su ya da süt ve yarım çay kaşığı balı bir kaba alın. Bu karışımı 3 saat buzdolabında bekletin ve süre bitince yüzünüze uygulayın. Leke ve çiller azalana kadar maskeyi düzenli olarak kullanabilirsiniz.

Vitamin maskesi

250 gram ahududu (yoksa böğürtlen ya da çilek), 100 gram yoğurt ve 1 yemek kaşığı kadar limon suyunu bir kaba alın ve blender yardımı ile krem kıvamına getirin. Buz kalıplarına dökün ve buzluğa koyun. Maske donunca, yüzünüze ve gözaltına sürün. Göz altı morluklarına bu maske oldukça fayda sağlar. Bu maskenin içerisine bir çay kaşığı tuz ekleyerek, vücut peelingi de yapabilirsiniz. Haftada 2 defa uygulamak, etkili sonuç verecektir.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

biobellinda çamaşır suyu

Biobellinda Çamaşır Suyu Beyazlatıcı

Gündelik hayatımızda pek çok noktada temizlik malzemelerini kullanmaktayız. Gözümüzle göremediğimiz mikrop ve bakteriler insan sağlığını …