Marslı Filmi Hakkında Düşüncelerim

Hepinize merhaba. Geçtiğimiz günlerde NASA’nın “Mars’ta likit olarak su bulundu” açıklaması üzerine Google da doodle değiştirme kararı almıştı. Bundan haberiniz olmayabilir 🙂 Bu haberin sebebinin vizyona yeni giren Marslı filminin hasılatını arttırmak için olduğu söylenildi.

Filmi izleyen biri olarak söylüyorum; Bu film kaçmaz!… Gerçekten izlediğim en iyi Uzay filmleri arasına girer… Birkaç ay önce izlediğim Yıldızlararası filmi gibi, bu film de duygu yüklü. Reklamını yapmak gibi oluyor belki, fakat bu filmin reklama ihtiyacı yok.

Matt Damon rolünü kusursuz gerçekleştirmiş. Filmin konusundan biraz bahsetmek istiyorum…

Mars’a araştırma yapmaya gönderilen bir grup astronot, araştırma yaparken fırtına çıkıyor. Acilen uzay aracına dönmesi gereken gruptan birine bir cisim çarpıyor ve elbisesi deliniyor.Fırtına sebebiyle görev iptal ediliyor ve bu astronot “öldü” varsayılarak Dünya’ya yolculuk için yola çıkılıyor. Birkaç saat sonra uyanan bu astronot uzayda birbuçuk yıl yaşıyor. Film temel olarak Mark Watney‘in Mars’taki hayat mücadelesini ele alıyor.

Önemli: Filmin IMDB puanı 8.5/10. Gerçekten sağlam puan alan bu film bir romandan uyarlanmış…

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

ilk türk filmi

Türkiye’de İlk Film Ne Zaman Çekildi?

Büyüklerimizin 93 Savaşı diye andıkları 1876 Savaşı, uzak görüşten yoksunluk, sarayın yanlış tutumu ve çeşitli …