Anasayfa » Sinema » Marslı Filmi Hakkında Düşüncelerim

Marslı Filmi Hakkında Düşüncelerim

Hepinize merhaba. Geçtiğimiz günlerde NASA’nın “Mars’ta likit olarak su bulundu” açıklaması üzerine Google da doodle değiştirme kararı almıştı. Bundan haberiniz olmayabilir 🙂 Bu haberin sebebinin vizyona yeni giren Marslı filminin hasılatını arttırmak için olduğu söylenildi.

Filmi izleyen biri olarak söylüyorum; Bu film kaçmaz!… Gerçekten izlediğim en iyi Uzay filmleri arasına girer… Birkaç ay önce izlediğim Yıldızlararası filmi gibi, bu film de duygu yüklü. Reklamını yapmak gibi oluyor belki, fakat bu filmin reklama ihtiyacı yok.

Matt Damon rolünü kusursuz gerçekleştirmiş. Filmin konusundan biraz bahsetmek istiyorum…

Mars’a araştırma yapmaya gönderilen bir grup astronot, araştırma yaparken fırtına çıkıyor. Acilen uzay aracına dönmesi gereken gruptan birine bir cisim çarpıyor ve elbisesi deliniyor.Fırtına sebebiyle görev iptal ediliyor ve bu astronot “öldü” varsayılarak Dünya’ya yolculuk için yola çıkılıyor. Birkaç saat sonra uyanan bu astronot uzayda birbuçuk yıl yaşıyor. Film temel olarak Mark Watney‘in Mars’taki hayat mücadelesini ele alıyor.

Önemli: Filmin IMDB puanı 8.5/10. Gerçekten sağlam puan alan bu film bir romandan uyarlanmış…

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

dünyanın ilk sineması

Dünyanın İlk Sineması Nerededir?

Gerçek anlamı ile seyirciler için ilk sinema 2 Nisan 1902 yılında Kaliforniya’nın Los Angeles şehrinde …

3 Yorumlar

  1. teşekkürler

    Uzun zamandır aradığım rehberleri senin sayende buluyorum Selim teşekkürler.

  2. Bu konu hakkında detay arıyordum, sayenizde buldum.

  3. Sizden gördükten sonra bir şeyler yazma ihtiyacı hissettim. Film konusu itibariyle güzel ilerlese de Hollywood klişelerine girmeden duramamışlar. Bu gibi filmlerin sonlarının benzer olması beni olumsuz etkiliyor. Ama yine de zamanın nasıl geçtiğini unutturacak bir film.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir