menopoz

Menopoz Belirtileri Nelerdir?

Genellikle 40 yaş civarında başlamakta olan menopoz kadınların yaşam kalitesini direkt olarak etkileyen bir evredir. Menopoz nedir sorusunun yanıtı; yumurtalıklarda bulunan hormonlarda meydana gelen düşüş ve bir süre sonra âdetin tamamen kesilmesi ile birlikte başlayan dönemdir denebilir. Menopoz belirtileri nelerdir diye merak ediyorsanız menopoz döneminin en önemli belirtisi kadınların adetten kesilmesidir. Fakat adetten kesilme genellikle direkt olmamakta, ilk önce kanama miktarında azalma görülmekte ve daha sonra tamamen bitmektedir.

Menopoz Belirtileri Nelerdir Ve Ne Yapılmalıdır?

Birçok kadın menopozda görülen değişiklikler hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. Menopoz belirtileri arasında adet kanamasının bitmesinden sonra en sık karşılaşılan unsur ise gece terlemeleridir. Oldukça rahatsız edici olan gece terlemelerine ateş basması durumu da bazen eşlik edebilmektedir. Birçok kadın menopoz sırasında kalp çarpıntısı yaşamaktadır. Vücudun hormon dengesinin bozulmasından dolayı yüzde kızarıklıklar oluşmakta böylece yaşamsal kalite belirli oranda düşmektedir.

Menopoz Belirtileri Nelerdir ve Kalıcı Mıdır?

Saymış olduğumuz menopoz belirtileri geçici durumdur. Menopoz belirtileri nelerdir diye merak edenler için sıralamış olduğumuz bütün unsurlar genellikle 3 maksimum 5 yıl içerisinde kendiliğinden ortadan kalkmaktadır. Fakat bu dönemde çeşitli şekillerde hormon tedavisi uygulanarak yaşamsal kalite tekrar yükseltilebilir. Menopozun rahat bir şekilde atlatılmasına yardımcı olunabilir. Özellikle psikolojik anlamda meydana gelmekte olan gerginlik sinirli olma halleri depresyon gibi belirtiler yapılacak olan hormon tedavisiyle en aza indirilmektedir. Ağrılar yanmalar ve tahriş olmaların da böylece önüne geçilmektedir.

Menopoz hakkında daha detaylı bilgiye www.menopoznedir.com adresinden ulaşmanız mümkündür.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

biobellinda çamaşır suyu

Biobellinda Çamaşır Suyu Beyazlatıcı

Gündelik hayatımızda pek çok noktada temizlik malzemelerini kullanmaktayız. Gözümüzle göremediğimiz mikrop ve bakteriler insan sağlığını …