morganit

Morganit Hakkında Bilgi

Morganit, akuamarin, zümrüt gibi Berilin alt türlerindendir. Pembe beril olarak ta bilinir. Bu nedenle Morganite yani Pembe Zümrüt adı verilmiştir. Renginden dolayı sıkça pembe kuvars ve pembe safir taşlarıyla karıştırılmaktadır. Ancak pembe safirin değerin Morganit taşının çok üstünde, pembe kuvars ise Morganit taşına göre daha opak kalmaktadır.

Bu renkleriyle büyüleyen taşın ismi onu keşfeden şirketten gelmektedir. Taşı keşfeden Tiffany & Co. Şirketinde çalışan uzmanlardan George Kunz tarafından Amerika’nın Banka devlerinden ve taş koleksiyoncularından J.P Morgan’ın şerefine Morganit ismi verilmiştir.

Morganit taşına pembeliğini manganez, şeftali tonundaki rengini ise demir vermektedir. Bu yüzden Morganitin en çok tercih edilen rengi pembe ve şeftali tonlarıdır. Morganit taşının ilk keşfedilmesi 20.Yüzyılın başlarında ABD’nin Güney Kaliforniya eyaletinde gerçekleşti. Morganit taşının pembeden şeftali tonlarına doğru olan renk skalası ona çok hoş bir görünüm vermekte ona olan ilgiyi ve talebi artırmaktadır. Morganit taşının başlıca çıkarılma alanları ise; Brezilya, Mozambik, İtalya, Zimbave, Pakistan, Amerika, Namibya’dır.

Morganit taşının Özellikleri

Morganit Taşının sertlik skalası 7,5-8 arasındadır ve işlenmeye gayet müsait bir taştır. Bu da morganitin değerli taşlar arasında yer almasını sağlar. Mükemmel canlı renklere ve ışıltıya sahip olan Morganit taşı pırlanta ile montürlendiğinde güzelliği bir kat daha artar. Morganit ile birlikte beyaz altın, platin ve paladyum gibi beyaz metaller kullanıldığında Morganit rengini ortaya daha iyi çıkarır ve eşsiz bir görüntü oluşturur.

Morganit taşı terazi Burcu ve Akrep burçlarıyla daha iyi uyuşmaktadır. Morganit taşı gerçek aşkın ve sonsuz sevgilinin sembolüdür. Morganit taşı kendisini taşıyan kişiye olumlu etkiler gösterir, sevgi, mutluluk, huzur aşılar kendisini kullanana.

Pembe renkli Morganit aşkı çeker ver aşkın devamlılığını sağlar, Morganit taşının sonsuz enerjisiyle aşk ile ilgili eylemlerinizi ve düşüncelerinizi destekler. Çakralardan kalp çakrasıyla çalışır ve kalp çakrasını temizler. Eğer stresli biriyseniz veya stres dolu bir hayatınız var ise Morganit taşı strese karşı çok iyi gelmektedir. Morganit taşı kalbi koşulsuz sevgiye açar, Hücrelerinizi oksijenle doldurup hücrelerinizi yeniler aynı zamanda iyileşmeye ve değişmeye karşı bilerek ya da bilmeyerek olan dirençleri kırmada yardımcı olur.

Morganit Taşının Faydaları Nelerdir?

  • Kalpte sevgi doğurur.
  • Merhamet duygusunu arttırır.
  • Vücuttaki kas ve doku sistemlerini korur.
  • Astıma şifalıdır.
  • Hücreleri onarır.
  • Zorlu sorunların üstesinden gelmeye destek olur.
  • Tiroit bezini sağlıklı tutar.
  • İletişim yeteneğini arttırır.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

biobellinda çamaşır suyu

Biobellinda Çamaşır Suyu Beyazlatıcı

Gündelik hayatımızda pek çok noktada temizlik malzemelerini kullanmaktayız. Gözümüzle göremediğimiz mikrop ve bakteriler insan sağlığını …