Norton’dan Microsoft Edge Uyarısı!

Symantec, kullanıcılarını, Microsoft’un yeni tarayıcısı Edge’i kullanmamaları konusunda uyardı.

Microsoft Edge Windows 10’la beraber yayına sunuldu. Firefox ve Google Chrome gibi güçlü rakiplerle başedebilmesi için donatıldı. Ancak planlanan bazı özellikler, güncellemelerle kullanıcılara sunulacak.

Bunlardan birisi de Eklenti desteği. Microsoft Edge şu anda eklenti desteği sunmuyor. Bu durumdan şikayetçi olan Symantec firması, “eklenti desteğini sunana kadar diğer tarayıcıları kullanın” gibi bir deyimi var. Firmanın amiral gemisi Norton Antivirüs’ün online koruma desteğinin önemli olduğunu söyleyen Symantec, bu eklentiyi kullanıcılarımızın kullanması gerekiyor, ve bunun için diğer tarayıcalara yönelmeli dedi.

30648018

Microsoft Edge için eklenti desteğinin, 29 Temmuz’daki Windows 10 resmi sürümüyle birlikte gelmesi zaten beklenmiyordu. Geciken bu desteğin, Edge’in benimsenmesinde önemli bir etkiye sahip olup olmayacağını ise zaman gösterecek.

Ben de bu konu için bir yorum yapmak istiyorum. Norton kullanmıyorum, antivirüs programı kullanmıyorum. Fakat eklentilerin bulunmadığı tarayıcıyı kesinlikle kullanacağımı düşünmüyorum. Keşke Microsoft Edge’de kalemle karalama zımbırtısı yerine, eklentiler mevcut olsaydı… Bence, “Microsoft yine bir şeyleri eksik yapmış..”

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

profilo

İstanbul’un Her Noktasıa Aynı Gün PROFİLO Servisi

Profilo kalitesine sahip ürünlerinizden memnun olabilirsiniz ancak bu memnuniyet bir ömür sürecek diye bir şey …