Note 7 Alternatifi 4 Harika Cihaz

Note 7, geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülerek, Samsung camiasının en çok beklenti içerisinde olduğu telefonlardan bir tanesiydi ve Samsung, muhtemelen bu telefonla birlikte kendisini de; marka değerini de olabildiğince yükseltmeyi planlıyordu. Önceki sürümlerine nazaran çok daha iyi bir tasarım ve çok daha akıcı bir donanım ile karşımıza çıkan Note ailesinin yedinci nesil üyesi; maalesef yolda tökezledi. Bataryada başlangıçta problemleri olan ve bir kısmı toplatılmaya başlayan Note 7’nin, bir süre sonra ise tamamının toplatılması kararı; herkesi şaşırttı.

Bu yazımızda toplatılan Note 7 cihazları yerine, Note 7 alternatifi oluşturabilecek bazı akıllı telefonlara yöneleceğiz. Siz de, Note 7 yerine güçlü bir alternatif arıyorsanız, yazımızda bunları bulabilmeniz mümkün.

iPhone 7 Plus

iphone-7-plus

iPhone ailesinin son üyelerinden 7, Plus faktörü ile öne çıkardığı geniş boyuttaki tasarımı ve güçlü donanımı ile sizleri selamlıyor. Note 7 sahibiyseniz ve iade ettikten sonra, ne alacağınızı bilmez haldeyseniz; iPhone 7 Plus sizin için kesinlikle doğru bir seçenek olabilir. Tanıtımında, dönemin en iyi telefonunu tasarladıklarını söyleyen Apple; iPhone tarafında hem tasarıma, hem donanıma hem de kameraya olabildiğince önem vermiş. Note 7 alternatifi olarak bir kalemi bulunmasa da; hemen hemen aynı fiyatlardaki bu iPhone modelini, düşünebilirsiniz.

LG V20

lg-v20

LG’nin son harikası ve Android 7 sürümü ile ilk kez paketinden çıkan LG V20; iPhone 7 tanıtım günlerinden birkaç saat önce ancak aynı gün tanıtılmış; pek rağbet görmese de sonrasında büyük bir patlama yapmayı başarmıştı. Özellikle satış ve popülarite grafiğinde güzel bir yükselme elde eden, iki ekranlı; özgün tasarımlı V20; Note 7 alternatifleri bazında seçebileceğiniz telefonlardan bir tanesi. 5.7 inç ekranı ve 3200 mAh batarya değeri ile, sizi belki de günlerce kotarabilecek, işlerinizi rahatlıkla halledebileceğiniz; donanımı sayesinde “akıcı” bir telefon olan V20, bizce seçenekleriniz arasında muhakkak bulunmalı. Ek olarak, Note 7’den daha başarılı bir tasarımı olduğu da düşünülebilir.

Google Pixel XL

google-pixel-xl

Google’ın “Nexus” projesinden sonra, yepyeni bir proje yolunda adımlar attığı biliniyordu ve Nexus yerine geçen proje “Pixel” adı verilen telefonlar oldu. Google’ın kendine has tasarımı ile sunacağını düşündüğümüz Pixel telefonlarının XL modeli, Note 7 alternatifi kapsamında değerlendirilebilir. 3450 mAh batarya değeri ve 5.5 inçlik ekran boyutu ile Google Pixel XL, aynı zamanda 15 dakika şarj ettiğinizde yaklaşık olarak 7 saat pil ömrü sağlayabiliyor. Google asistan özelliği ile dikkat çeken telefon; Türkiye’de satışa sunulur mu? Sorusu belirsizliğini korusa da; satışa sunulmasını isteyen çok fazla insan olduğu aşikâr.

Huawei Mate 9

huawei-mate-9

Yahu, bunların hiçbiri benim isteklerimi karşılamıyor arkadaşım; yok mu şöyle kalemli, Note telefonlar kadar büyük bir telefon; diyenler için geliyor… Huawei Mate 9, beklediğiniz Note 7 alternatifi olabilir. Stylus kalemden vazgeçemeyenler için ve içerisindeki ofis uygulamaları ile gönlünüzü fethedebileceği için; Note 7 alternatifleri serisine aldığımız bir model olan Huawei Mate 9; muhtemelen Kasım ayı sonlarında Türkiye’ye gelecek. Kavisli bir ekran tasarımına sahip olan telefonda, Samsung tasarımlarından bazı benzerlikler görebiliyoruz ve bu benzerlikler alışma sürecinizi kısa bile tutabilir. 5.9 inçlik ekranı, stylus kalemi, çift kamerası ve daha pek çok özelliği ile Huawei Mate 9, kısa süre içerisinde sevenleri ile buluşacak ve satışa sunulacak. Siz de, biraz sabredebiliyorsanız yahut telefonunuzu hemen değiştirmemek için zamanınız varsa; biraz bekleyerek Note 7 yerine Huawei Mate 9’u tercih edebilirsiniz.

Sizin tercihiniz hangi telefon olurdu?

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

pubg mobile

PUBG Mobile’de Oyun Kazanmanızı Sağlayacak 10 Pratik Bilgi

PUBG, PlayerUnknown’s BattleGrounds’un kısaltması şeklinde ortaya çıkmış bilgisayar oyunudur. Mantığı silahsız bir şekilde 100 kişiyle …