ombre

Ombre Nedir? Ombre Kimlere Yakışır?

Ombre, saçların dipten uçlara gidildikçe daha açık tonlarda boyanmasıdır. Özellikle buğday tenli hanımların tercih ettiği bu boyama şekli ile hanımların saçları oldukça modern ve havalı durmaktadır. Arkadaşlarınızı kıskandırmak isteyen buğday tenli bir hanımsanız bu ombre tür boyama tam sizin aradığınız şey olabilir.

Evde Ombre Yapımı

Ombreyi saç boyası kullanmadan da doğal yollarla elde edebilirsiniz. Özellikle bütün aktarlardan rahatlıkla bulabileceğiniz papatya suyu bu konuda size büyük fayda sağlayacaktır. Açılmasını istediğiniz saç uçlarınıza papatya suyunu sabahtan sürerek saçlarınızın güneş görmesini sağlayarak, saçlarınızı yıpratmadan ombre yapabilirsiniz. Papatya suyu ile yapılan ombre biraz zaman almaktadır, ortalama bir ay her gün papatya suyu uyguladığınız saçlarınızla güneşe çıkmalısınız. Yeterli açıklığa ulaşana kadar her gün devam ettireceğiniz papatya suyu ve güneş işleminin akabinde istediğini ombre saçları elde etmiş olacaksınız.

evde ombre

Ben bir an önce ombre yapmak istiyorum, zamanım yok diyorsanız saç boyası ve kozmetik ürünleri kullanarak da ombre yapabilirsiniz.

Saçlarınızı tokalar yardımıyla uçların dört el yüksekliğinden ikiye ayırınız. Uç kısımlara doğru olmasını istediğiniz rengin boyasını kullanarak boyayın ve uygun ebatlarda alimünyum folyo içine alın. Bu işlemi tüm bölgelere parça parça uygulayınız. İşlem bittikten sonra bir üst kısma geçerek aynı işlemi o bölgenin olmasını istediğiniz renk tonunda boyayarak devam ettiriniz. Bu şekilde bir kişi yardımı ile evinizde ombre yapabilirsiniz.

Ombre Yaptıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Boya kullanarak yaptığınız ombreden sonra saçlarınızın bakımına iki kat daha fazla dikkat etmelisiniz. Birden fazla boya kullanılarak yapılan bu işlem sonrasında saçlarınız çok daha fazla yıpranacaktır. Saçlarınızın bakımı için argan yağı ve zeytin yağı kullanabilirsiniz. Bakım için haftada bir saçlarınızın tamamını yağlayıp bir kaç saat beklemeli ve sonra ılık suyla iyice yıkamalısınız.

Bir başka bakım yöntemine gelirsek, saçlarınızı yıkadıktan sonra maske veya saç kremi kullanmalısınız. Bu hususta dikkat edilmesi gereken en önemli püf noktası saçın iyice kurulanmış olması gerekliliğidir. Az nemli saçlara uygulanan krem bakımından tam olarak verim sağlanabilmektedir. Krem veya maskeyi saçlarınıza uygularken özellikle ombrenin yapıldığı bölgeye yedirilmesine dikkat ediniz. Bu bakımları sürekli uygulayarak saçlarınızın ışıltısının sönmemesini ve devam etmesini sağlayabilirsiniz. Loreal’in ombre saçlar için özel olarak çıkarttığı saç maskeleri sizin işinizi görecektir. Başka markaları kullanacaksanız nemlendirme özelliği olan kremleri tercih etmenizi tavsiye ederiz. Bakımsız saçlar zaman içinde ışıltısını kaybeder ve ombre saçlarınızda iyi değil kötü bir görünüm sunar.

ombre ve fotr şapka

Özellikle oyuncuların son zamanlarca sıkça kullandığı bu boyama tekniğini kullanarak boyadığınız saçlarınızın üzerine fotr şeklinde şapka takarak güzel bir uyum sağlayabilirsiniz.

Ombre Kimlere Yakışır?

Ombre saç, uzun saçları olan ve özellikle buğday tenli hanımlara çok iyi gitmektedir. Özellikle katları olan küt saçlar için mükemmel sonuçlar doğurabilir. Saçı kumral olan birisine beyaza yakın sarı renk çok güzel yakışır. Yüzleri yuvarlak olan bayanların yüzündeki ışıltıyı arttırır ve gayet güzel görünmelerine sebep olur. Siyah saçlı bayanlar için tüf tonları kullanılması tavsiye edilmektedir.

ombre kimlere yakışır

Uzmanların yaptığı tespitler doğrultusunda uygulayacağınız ombreden iyi sonuçlar elde edebilir ve çevrenizdeki bayanları kıskandıracak güzelliğe sahip olabilirsiniz. Unutmayın bir bayanın saçları, onun güzelliğini ön plana çıkaran en önemli unsurdur.

Ombreyi doğru yapmak için çizgi şeklinde olmamasına ve kaşa yakın olmamasına dikkat etmek gerekir. Bize göre uçlara güneş vurmuş görünümü verilen ombre saçlar bayanlara en çok yakışan ombre çeşididir.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

biobellinda çamaşır suyu

Biobellinda Çamaşır Suyu Beyazlatıcı

Gündelik hayatımızda pek çok noktada temizlik malzemelerini kullanmaktayız. Gözümüzle göremediğimiz mikrop ve bakteriler insan sağlığını …