Ömer Hayyam Rubaileri

Ömer Hayyam ismini duymayan yoktur sanırım. Ömer Hayyam rubaileri ile günümüze ışık tutmuş bir şairdir. Şairliğinin yanı sıra, astroloji ve matematik alanında da ciddi araştırmalar yapmıştır. Hayatı hakkında detay sahibi olmak için Ömer Hayyam Kimdir? adlı biyografiyi okuyabilirsiniz.

Bu sayfa ise Ömer Hayyam rubaileri içerecek, yeni rubailerle güncellenecektir. Ömer Hayyam facebook sayfasında paylaşılmış ve paylaşılacak yeni rubailer de bu yazıya eklenerek güncel tutulacaktır.

Rubai Nedir?

Rubai, felsefe ağırlıklı konulara değinen, aruz ölçüsünün belirli kalıplarına göre yazılan ve çoğunluklukla dörtlük biçiminde bulunan şiir türüdür.

Aşağıda yer alan rubailer galeri şeklindedir. Resmin sağ üstündeki araçlar yardımıyla resim büyütülebilir, önceki ve sonraki resme geçilebilir, resim facebook, twitter gibi sosyal mecralarda paylaşılabilir.

Ömer Hayyam Rubaileri

Resmi sağa-sola hareket ettirerek diğer rubailere geçiş yapabilirsiniz.

 

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

Türk Tarihindeki Beş Kadın Kahraman

Mevzu vatanın savunulması olduğunda cesur Türk kadınları da eline silah alıp savaşmış ve büyük kahramanlıklar …