Anasayfa » Kültür&Sanat » Ömer Hayyam Rubaileri

Ömer Hayyam Rubaileri

Ömer Hayyam ismini duymayan yoktur sanırım. Ömer Hayyam rubaileri ile günümüze ışık tutmuş bir şairdir. Şairliğinin yanı sıra, astroloji ve matematik alanında da ciddi araştırmalar yapmıştır. Hayatı hakkında detay sahibi olmak için Ömer Hayyam Kimdir? adlı biyografiyi okuyabilirsiniz.

Bu sayfa ise Ömer Hayyam rubaileri içerecek, yeni rubailerle güncellenecektir. Ömer Hayyam facebook sayfasında paylaşılmış ve paylaşılacak yeni rubailer de bu yazıya eklenerek güncel tutulacaktır.

Rubai Nedir?

Rubai, felsefe ağırlıklı konulara değinen, aruz ölçüsünün belirli kalıplarına göre yazılan ve çoğunluklukla dörtlük biçiminde bulunan şiir türüdür.

Aşağıda yer alan rubailer galeri şeklindedir. Resmin sağ üstündeki araçlar yardımıyla resim büyütülebilir, önceki ve sonraki resme geçilebilir, resim facebook, twitter gibi sosyal mecralarda paylaşılabilir.

Ömer Hayyam Rubaileri

Resmi sağa-sola hareket ettirerek diğer rubailere geçiş yapabilirsiniz.

 

Kaç yıldız verirdiniz?
Ortalama: 5 (Toplam: 1)

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

kitap okumak

Kitap Okumanın Önemi – Neden Kitap Okumalıyız?

Kitap okumak, bilginin anahtarıdır. Kitap okumak, size sınırsız hayal dünyasının kapısını açar. Kitap okumayan çok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.