Ömer Hayyam Rubaileri

Ömer Hayyam ismini duymayan yoktur sanırım. Ömer Hayyam rubaileri ile günümüze ışık tutmuş bir şairdir. Şairliğinin yanı sıra, astroloji ve matematik alanında da ciddi araştırmalar yapmıştır. Hayatı hakkında detay sahibi olmak için Ömer Hayyam Kimdir? adlı biyografiyi okuyabilirsiniz.

Bu sayfa ise Ömer Hayyam rubaileri içerecek, yeni rubailerle güncellenecektir. Ömer Hayyam facebook sayfasında paylaşılmış ve paylaşılacak yeni rubailer de bu yazıya eklenerek güncel tutulacaktır.

Rubai Nedir?

Rubai, felsefe ağırlıklı konulara değinen, aruz ölçüsünün belirli kalıplarına göre yazılan ve çoğunluklukla dörtlük biçiminde bulunan şiir türüdür.

Aşağıda yer alan rubailer galeri şeklindedir. Resmin sağ üstündeki araçlar yardımıyla resim büyütülebilir, önceki ve sonraki resme geçilebilir, resim facebook, twitter gibi sosyal mecralarda paylaşılabilir.

Ömer Hayyam Rubaileri

Resmi sağa-sola hareket ettirerek diğer rubailere geçiş yapabilirsiniz.

 

{Selim}

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bu bağlamda bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi'nin tek yazarı...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir