Paypal Nedir?

Günümüzde artan internet alış-verişleri gerçekten inanılmaz boyutlara ulaşmaya başladı. Oturduğumuz yerden, istediğimiz özelliğe sahip olan ürünü bulmak, siparişini vererek ayağımıza kadar getirtmek o kadar işimize geldi ki, internet üzerinden yapılan alış-verişler katlandıkça katlandı.

Günden güne artan bu alış-verişleri fırsat bilen dolandırıcıların kredi kartımızın bilgilerine ulaşmak için denemedikleri yol yok. İşte bu noktada güvenilir alış-veriş sağlayıcısı olan paypal bizlere hizmet ediyor. Paypal Ebay’in alt kollarından biridir ve alış-verişlerde sadece e-mail hesabınızla ödeme yapabilmenizi sağlar.(Kredi kartı bilgilerinizi kesinlikle satıcıyla paylaşmaz)

Paypal hem satış yapan, hem satın alan için farklı hesap seçenekleri sunar. Dünya çapında 170 milyona yakın kullanıcısı olan bu sistemi kullanmak güvenlidir.

Paypal’a nasıl üye olunur?

Paypal’a üye olmak istediğinizde, ne amaçla kullanmak istediğiniz sorulur. Ticari ve Bireysel seçenekleri bulunan bu sistemde, herhangi bir ürün veya hizmet satıyorsanız Ticari’yi seçmeniz gereklidir. Alış-veriş yaparken ödeme amacıyla kullanacaklar ise Bireysel seçmelidir.

Üye olmak için Paypal Üyelik linkine tıklayarak size uygun seçeneği seçebilirsiniz.

Paypal Üyelik

Hesap türünü seçtikten sonra dolduracağınız formda, dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, e-mail şifreniz ile paypal’a tanımlayacağınız şifrenizi farklı tutmanızdır. Bu güvenliğiniz için çok önemlidir. Klişe olacak ama, şifrelerinizde rakam, harf ve özel karakter bulundurmaya dikkat edin.

Paypal Hesabına Kredi Kartı Eklemek

Üyelik işlemini tamamladıktan sonra, sıra Kredi Kartı veya Banka Hesabı eklemeye geldi. Kredi kartı konusunda korkuları olan birisiyseniz ve Paypal’a dahi güvenmiyorum diyorsanız, bankanızla iletişime geçerek sanal kart oluşturun. Oluşturacağınız bu sanal kart kredi kartınız gibi alışveriş yapabilmenizi sağlar, fakat limitini kendiniz belirlersiniz.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra e-cüzdan‘a tıklayarak banka veya kredi kartı tanımlamanızı yapabilirsiniz.

 

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

Para kazanma yolları

Evde Ne Tür İşler Yaparak Para Kazanılabilir

Para kazanma yolları o kadar çok ki, kişi sadece kendisine uygun yolun hangisi olduğunu bulmak …