Anasayfa » İnternet » Pentagon Hacklendi

Pentagon Hacklendi

Pentagon Hacklendi
Pentagon Hacklendi

Bizler soğuk savaşın bittiğini düşünürken Ruslar ABD’ye soğuk duş aldırdı.

Rus hükümeti tarafından desteklenip desteklenmediği henüz bilinmeyen bir grup hacker Pentagon’a ait gizli olmayan bir elektronik posta servisini hackledi.

25 Temmuz’da gerçekleşen saldırı 1 dakika içerisinde çok yüksek (çok yüksek diyorsa 5-10 TB vardır herhalde) veri göndererek sistemi kullanılmaz hale getirdi ve bu veriler internet üzerindeki binlerce kullanıcıya dağıtan otomatik bir sistem ile gönderilmiş.Ayrıca Ruslar veri gönderimi için şifrelenmiş (gizlenmiş) sosyal medya hesaplarından da yardım almış.

Yaklaşık 4000 askeri ve sivil kullanıcıyı etkileyen saldırıyı tespit eden ve anında sistemi kapatan Pentagon sistemi soruşturma bitene kadar kullanmama kararı aldı.

Ancak edinile bilgiye göre sistem 1-2 gün içinde tekrar açılacak.(belki hacklemek isteyen ya da mail hesabı olan vardır üzülmeyin açılacak)

 

 

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

internet

Hayatımızda İnternetin Rolü

Günümüzde bilgi edinmek teknolojinin gelişmesiyle birlikte oldukça kolaylaşmıştır. Dilediğimiz zaman aradığımız bir şey hakkında bilgi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.