Petek Temizliği Ne Zaman Yapılır?

Petek temizliği ne zaman yapılır ? Kış aylarında soğukların bastırması ile peteklerle aramız haşır neşir olur ya elle kontrol yaparız ya da dibinde biteriz. Eskiden soba şimdi ise petekler peki peteklerin içinde biriken kireçler ve çamurlaşmalar ne oluyor ?

Bir yerden tahliye edilse dahi yapışan pislikler içinde kalır. Hem ısınma problemlerine hemde kombinin çabuk bozulmasına neden olur bu çamurlaşmalar. Peki petekler ne zaman temizlenir ve nasıl yapılır bu işlem ; İstanbul’da profesyonel makine ve temizleme kimyasalları kullanarak servis veren Çözüm Merkezi firmamızı arayabilirsiniz.

Peteklerin Temizlik Zamanı Geldi

Çözüm Merkezi petek temizliği petek yakıt tasarrufu yapan servistir. Petek ısıtma yakıtında %30 gibi tasarruf sağlanmasına ne dersiniz? Petek içi kireç tuttuğu zaman, kombiye bu tür maddelerin gelmesi arıza oluşturmasını sağlayabilir. Israrla ve uzun seneler boyunca bu şekilde kullanılması fazladan ısıtma maliyetinizin artması anlamına gelecektir. Halbuki, bir, iki saat içinde getireceğimiz solüsyonlu petek içi açan, temizleyen cihaz ile sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Çözüm Merkezi petek temizliği kırmadan sökmeden petek temizleyen petek yakıt tasarrufu sunan tesisatçıdır. Petek temizleme nasıl yapılır, neden petek temizleme yaptırmalıyım? Yakıt tasarrufu en baştaki artı avantajınız. Kalorifer peteği odayı ısıtmıyor sorununu bitirecek çözümdür. Nasıl yapıldığına gelecek olursak makinemizin geniş su tankı haznesine petekten dakikada 500 litre gibi su çekme, devir daim yapma özelliğine sahip bölgesinde filtre bulunmaktadır. Sürekli petekten su çekilir ve tesisata geri verilir. İlk aşama duru yıkamadır ve petekteki su kirliliğine bakılırken, bazı kaba pislikleri alırız. Ardından solüsyon ekleyerek sırf banyodaki havlupan bölgesi, farklı bağlantı kanalları, petek kenarı gibi bölgeler kullanılarak tesisatın içindeki kirlerin alınması sağlanır. Temiz aşamaya gelinceye kadar yapılır ve tüm su çekilerek, tesisata temiz su ilave edilir.

Çözüm Merkezi petek temizliği cihazlı petek içi açan, kırmadan petek yakıt tasarrufu oluşturan firmadır. Garantili petek yakıt tasarrufu sunan firmadır. Eğer yanlış, gereksiz petek bağlantısı yoksa faydasını göreceksiniz. Tüm kirlilik alındıktan sonra petek içine daha fazla su ilave edilmesinden dolayı sorunlar çok geçmeden yok olacak ve biz bazı testler ve peteğin içini koruyan koruma sıvısı da ekleyerek önlemleri alacağız.

İletişim :
Avrp : 0212 544 36 75
And : 0216 612 55 90
Mail : mail@cozumtesisat.com.tr

Web : https://petektemizliği.com

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

Bisiklet Fren Rehberi

En sağlıklı ulaşım aracı olan bisiklet, gelişen teknolojiyle daha ergonomik ve kullanışlı hale gelmeye başlamıştır. …