Phantom Assassin Rehberi

 

phantom_assassin

Yakın Dövüşçü – Sırtlayıcı – Kaçış


Yetenekleri

phantom-assassin-stifling-dagger

Stifling Dagger

Düşman birime az miktarda saf hasar verir ve birimin hareketini yavaşlatır. Kahramanlara yarı hasar verir.

Phantom_Strike_icon

Phantom Strike

Düşman veya dost, bir birime ışınlanır ve eğer bir düşman birimse saldırırken fazladan saldırı hızı kazanır.

phantom-assassin-blur

Blur

Phantom Assassin, bir çeşit meditasyon yaparak düşman saldırılarını savuşturma özelliğini arttırır. Yaptığı meditasyon ayrıca düşman kahramanlarından uzaktayken vücudunu belirsizleştirerek mini haritada kaybolmasını sağlar. Diğer Savuşturma kaynaklarıyla etkisi azalarak istiflenebilir.

phantom-assassin-coup-de-grace

Coup de Grace

Phantom Assassin, savaş becerilerini düzenleyerek düşmanlarına şiddetli bir kritik vuruş yapma şansı kazanır. Aynı kritik şansına Stifling Dagger da sahip olur.

 

Biyografi

Kehanetin usulüne göre, suikastin doğal düzenin gerekli bir parçası olduğuna inanan Sisters of the Veil tarikatı tarafından yetiştirilecek çocuklar seçilir. Veiled Sisters hedeflerini meditasyon ve kehanet söyleyişlerine göre belirler. Hiçbir zaman başkası için tetikcilik yapmazlar, politik veya paragöz nedenlerle hedeflerini izlemezler. Onların öldürme nedenleri tanımlanabilir bir amaç ile ilişkilendirilemez ve tamamen rastgele gibi görünür. Büyük bir güç sahibi bir figürün ortadan kaldırılması, bir köylünün veya bir kuyu kazıcının ortadan kaldırılmasından daha olası değildir. Gerçekleştirdikleri ölümlerin olası düzeni sadece onlar tarafından bilinmektedir. Mağdurlarına birer kurban gibi davranırlar ve ellerinden gelen ölüm bir onur olarak addedilir. Tarikatları dışında bir kimliğe sahip olmadan yetiştirilen herhangi bir Phantom Assasin, bir diğerinin yerini alabilir; kaç kişi oldukları ise bilinmemektedir. Belki sayıları oldukça çoktur, belki de çok az. Phantom Veil’in arkasında ne yattığı hep meçhul kalmıştır, fakat yakınlarda onu duyacak kimse olmadığında zaman zaman kendini açığa çıkaran ve yasaklanmış adını fısıldayan bir tanesi hariç: Mortred.

Oynayış

Başlangıç itemleri olarak Tango, Quelling Blade ve Stout Shield’i alıp. Safelane dediğimiz kolay kasabileceğimiz, pusunun daha az olduğu yola geçiyoruz. Creplere son vuruş yapmak quelling blade ile kolaydır. Bu itemi 15-20 dakika içerisinde BattleFury’e de çevirmek için kullanacağız.(olmadı satarız)

Poor Man’s Shield’i oluşturmak için iki adet 150 altınlık agility itemi olan slippers of agility alıyoruz. (Sağ taraftaki gizli dükkanda bulabilirsiniz, baseden kuryeyle getirmenin anlamı yok)

Şimdi biraz daha çevik bir heroya sahip olduk. Karşımızda sürekli skilleriyle bezginlik veren (Bristleback örneğin) varsa Magic Wand alabiliriz. Bundan hemen sonra en azından bir bot alın 😉

Phantom Assasin bilindiği üzere pasif olan ultisi sayesinde çok ciddi kritik zarar verebilen bir herodur. Bu heronun aslında tek derdi damagedir. İtemlerimizi de buna yönelik olarak yapılandırmalıyız. Örneğin karşımızda 5 kişi takılan, çok fazla stun herosu olmayan bir takım var. Bunlar için BattleFury biçilmiş kaftandır.Phase boots’tan önce bitirip çok kolay farm yapabilirsiniz. Ayrıca 5 kişinin arasına atladığınızda saçılan kritik damagesi 5 kişinin kaçmasına bile sebep olabilir. Phase boots önerimdir.Dominator Phantom Assassin için birebirdir.mutlaka lifestealiniz olsun.(Eğer takımda vladmir varsa desolator de düşünebilirsiniz)

Karşı takımda windranger, troll warlord gibi vuruşlarımızın ıska geçmesini sağlayacak herolar varsa Monkey King Bar Çok etkilidir.(Butterfly’in baş düşmanı mkb’yi kasmalısınız. mkb ayrıca ministunuyla channeling skilleri de bozar. (enigma, witch doctor ultisi gibi…)

Ayrıca dominatorumuzu oyunun ilerleyen zamanlarında satanice çevirebiliriz, bu 25%’lik lifesteal tam öldük derken hayata geri döndürür.
Abysal Blade ve skull basher de kasılabilir.Özellikle Abysal Blade, phantom strike’in hemen ardından basıldığında, düşmanınız skilli basamadan kritiğinizle ölebilir.

Not: Butterfly üçüncü skilliniz olan blurun üzerine eklenir.

Ben skill buildimi karşıya göre şekillendiririm. (Phantom Strike ve Blur skilleri için konuşuyorum, Yoksa dagger skillim 7 olduğumda fullenmiş olur) Bunu belirlerken de düşmanın skill üzerine mi, yoksa düz atak üzerine mi yoğunlaştığıyla alakalıdır. Sniper, Windranger gibi herolara karşı blur skilli biçilmiş kaftandır. Ama rylai, witch doctor gibi herolar için phantom strike daha iyidir.

phantom_assassin_skill_build

Genel olarak kullanılan yetenek inşası yukarıdaki resimde belirttim. Sizler 8,9,10 level skillerini 12,13,14 level skilleriyle karma yapabilirsiniz. Bunun açıklamasını da resmin hemen üstünde yaptım…

 

 

 

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

BDO Okyanustaki Takas Noktaları

Black Desert Online oyununda takasla uğraşan oyuncuların zorlandığı noktalardan birisi, okyanusta yerini keşfetmenin zor olduğu …