Photomath Nedir? Ne İşe Yarar?

Photomath telefon veya tablet gibi mobil cihazlar için tasarlanmış kamera hesap makinesidir. Google Play Store’de 10 milyondan fazla indirme sayısı mevcuttur. 100’den fazla ülkede “Eğitimde En İyiler” listelerinde yer alan mobil uygulama, dünyanın en akıllı matematik asistanıdır.

Photomath ücretsizdir. Saatlerce uğraşıp çözebileceğiniz problemleri saniyeler içerisinde çözer ve çözümü detaylı olarak gösterir.

Şimşek kadar hızlı kamera hesap makinesi, güçlü matematik klavyesi ve adım adım problem çözümlerini sunar.

photomath nasıl kullanılır

Photamath Neleri Çözer?

  • Aritmetik
  • Kesirler
  • Ondalık Sayılar
  • Lineer Denklemler
  • Denklem Sistemleri
  • Logaritma gibi çok sayıda fonksiyon

Integral, trigonometri ve türevler gibi daha karışık problemler de desteklenmektedir, fakat ayrıntılı çözüm adımları şu an için mevcut değildir. Gelecek güncellemeyle bu matematik işlemleri de çözüm adımlarıyla birlikte cevaplanacaktır.

Uygulamanın sloganı “Dünya’nın en akıllı kameralı hesap makinesidir.”

Photomath Nasıl Kullanılır?

Android kullanan mobil cihazlar için;  Google Play Store linkine tıklayarak yüklenebilir.

IOS işletim sistemine sahip mobil cihazlar için;  App Store linkine tıklayarak yüklenebilir.

Windows işletim sistemine sahip mobil cihazlar için;  Microsoft Mağaza linkine tıklayarak yüklenebilir.

Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra, uygulamayı açtığınızda iki sekme ve bir menü bulunuyor. Sekmeler Kamera ve Klavye içeriyor. Kamera bölümünde mobil cihazınızın kamerası aktif oluyor. Gerekirse flaşı da açabileceğiniz bu yöntemde, ekrandaki dikdörtgen alan içerisine problemi yerleştirmeniz yeterli oluyor. Sonucu saniyeler içerisinde ekranda gösteriyor. Problem adımları da mevcut bu sonucu Klavye bölümüne geçerek detaylandırabiliyor, değiştirebiliyorsunuz.

Menü‘de yer alan Geçmişi Göster bölümünde, önceki problemleriniz ve sonuçlarınız listeleniyor.

Geçmişi Temizle‘ye dokunulduğunda geçmişte yapılan işlemler temizleniyor.

BlinkOCR tarafından desteklenen metin tanıma özelliğiyle problemleri çözen bu uygulama yukarıda da belirttiğimiz gibi ücretsiz.

 

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

pubg mobile

PUBG Mobile’de Oyun Kazanmanızı Sağlayacak 10 Pratik Bilgi

PUBG, PlayerUnknown’s BattleGrounds’un kısaltması şeklinde ortaya çıkmış bilgisayar oyunudur. Mantığı silahsız bir şekilde 100 kişiyle …