Pinterest Nedir

Pinterest nedir?

Pinterest ” tüm projeleriniz ve ilgi alanlarınız için fikirler bulabileceğiniz görsel bir keşif aracıdır.”

Kelime anlamı ise pin iğnelemedir.

Sayısız fotoğraf ve video kaydetme imkanı sunan sosyal paylaşım platformudur.Bilgisayarlar, tabletler ve cep telefonlarında kullanılabilen bu platform resim panosu şeklinde çalışır dersek, yanlış olmaz. Bu panolara herhangi bir kısıtlama olmadan dilediğimiz kadar fotoğrafı koyabiliriz. İster kendi bilgisayarımızdaki veya telefonumuzdaki albümlerden, istersek de herhangi bir web sitesinden bu fotoğrafları çekebiliriz. Pinterest’de zevkimize hitap eden panoları takip edebiliriz. Dilersek panolardaki “pin it” butonuyla kendi hesabımızda da bu fotoğrafları yayınlayabiliriz.

pinterest_logo_red-520x245

Nasıl Kullanılır?

Bu platformda paylaşım yapmak pin olarak adlandırılır. Tarayıcılarda bulunan pin it eklentileriyle de internet üzerinde rastladıkları video veya fotoğrafları bu eklenti sayesinde kendi pinterest hesaplarında tek tıklamayla paylaşabilirler.

Platform üzerindeki “Like” tuşuyla kullanıcılar gördükleri ilginç içerikleri beğenebilmektedir ya da bu içerikleri pinleyerek diğer kullanıcılarla paylaşabilmektedir. Platform üzerinde beğendiğiniz paylaşımları kendinize ait bir panoda paylaşmanıza imkân veren özellik ise Repin özelliğidir.

Pinterest üzerinde bulunan Arama  kısmıyla farklı başlıklar altındaki 50 milyardan fazla içeriğe ulaşmanız mümkün.

Ne işe Yarar?

Pinterest sayesinde fotoğraflarınızı telefonunuzda veya bilgisayarınızda saklamanıza gerek yoktur. İlgi alanınıza göre oluşturduğunuz panolara göre resimlerinizi ekleyerek, yerel depolama alanınızdan tasarruf edersiniz. Yapacağınız gizlilik ayarlarıyla başkalarıyla paylaşmak istemediğiniz fotoğrafları da düzenleyebilirsiniz.

Resimlerinizi yanınızda götürmenize gerek olmadan, internetin olduğu her yerde ulaşabilirsiniz.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

profilo

İstanbul’un Her Noktasıa Aynı Gün PROFİLO Servisi

Profilo kalitesine sahip ürünlerinizden memnun olabilirsiniz ancak bu memnuniyet bir ömür sürecek diye bir şey …