Pokemon Go Nedir? Pokemon Go Güncel Apk

Pokemon’un ne olduğunu bilmeyen yok sanırım? Kısaca değinmek gerekirse, Ash Ketchum adlı ufaklığın, pokemon adıyla bilinen yaratıkların eğitmeni olarak adını duyurmak istemesini anlatmaktadır. 1996 yılında çizgi film olarak çıkmaya başlamıştır. Peki Pokemon Go nedir?

Pokemon Go, Niantic tarafından geliştirilen ve The Pokémon Company tarafından yayımlanan, iOS ve Android tabanlı oyundur. Oyundaki amaç, Ash’i canlandırmak diyebiliriz. Konum bilgimizle birlikte yürüyerek, yani gerçek dünyada Pokemon bulup, bu pokemonlara sahip olabilecek, ve arkadaşlarımızla pokemonlarımızı savaştırabileceğimiz bu oyun, tamamen sanal gerçekliğe dayanıyor.

maxresdefault-1

Ayrıca Pokemon Go Plus adı verilen bileklikler de oyunla birlikte piyasaya sürülecek. Bu bileklikler Nintendo tarafından tasarlanacak ve oyunla birebir çalışacak. Bluetooth bağlantısı sayesinde telefonunuzla bağlantı kurarak, etrafta bulunan Pokemonlar hakkında size bilgiler ve uyarılarda bulunacak.

pokemon-go-plus

Pokemon Go Ne Zaman Çıkacak?

Pokemon Go aslında yurt dışında çıktı, fakat ülkemizde iOS ve Android marketlerine henüz gelmedi. Resmi olarak ülkemiz için çıkmayan oyunu, birkaç katakulli ile indirip oynayabilirsiniz.

Android telefonlar için kullanılan Google Play Store üzerinde uygulamanın resmi linki burada yer alıyor. Fakat bu uygulamaya android kullanıcıları Play Store üzerinden erişemiyor. Bunun yerine aşağıda vereceğim link ile APK(android uygulama) dosyasını indirebilir, ve oynamaya başlayabilirsiniz.

Aşağıdaki resme veya buraya tıklayarak apk dosyasını indirebilirsiniz.

poke-down
Ayarlar > Güvenlik ekranından Bilinmeyen Kaynaklar’ı aktif etmeden çalışmaz.

iOS kullanıcıları için durum biraz daha farklı. iOS kullanıcıları için iTunes linki burada yer almakta, fakat ülkemizde etkin olmadığı için kuruluma izin vermiyor. Kurulumu gerçekleştirmenin tek yolu, şu an için bölge ve ülke ayarlarını değiştirerek Avustralya, Yeni Zelanda, ABD vs. yapmak..

Pokemon Türleri için tıklayınız.

Detaylı Pokemon Go Rehberi için tıklayınız.

Oyunun oynanışıyla ilgili bilgi veren trailer aşağıda yer almaktadır.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

BDO Okyanustaki Takas Noktaları

Black Desert Online oyununda takasla uğraşan oyuncuların zorlandığı noktalardan birisi, okyanusta yerini keşfetmenin zor olduğu …