Pokemon Go Rehberi

Pokemon Go oyuncularının işine yarayacak, ipuçları ve stratejiler içeren rehber niteliğindeki bu yazıyı sıkılmadan okuyacağınıza eminim. Bilindiği gibi Pokemon Go oyunu, sınırları zorlayarak, Apple Store veya Google Play Store’de yayınlanmamış olsa bile birçok kişi tarafından indirildi.(İndirmek için Pokemon Go İndir tıklayınız) Pokemon Go rehberi fazlasıyla büyük olduğu için sayfalara böldüm. aşağıda gerekli yönlendirmeler mevcut…

Oyuna Giriş

Pokemon Go’yu ilk başlattığınızda eğitmeninizin isim, cinsiyet ve tipini belirliyorsunuz. Bunun ardından Bulbasaur, Squirtle ve Charmander’dan birisine sahip oluyorsunuz. Oyun GPS ve internet bağlantınızı kullanıyor. GPS’i kullanmasının sebebi oyun içerisindeki konum bilginizi göstermesi. Oyun Google Haritalar tarzında bir görünüme sahip, bu da oyuna sanal gerçeklik katıyor.

Oyunda, sol üst kısımda kuzeyi gösteren bir pusula yer alıyor, bu pusula ile yönünüzü bulabilirsiniz.

pokemongo2

Yukarıdaki resimde yer alan kırmızı kareler ve üzerindeki sayılar aşağıda bahsedeceğim konu başlıklarını içeriyor.

1- Yakındaki Pokemonları Nasıl Bulurum?

Bunun için ekranın sağ altında Nearby yazan bir kutucuk var. Bunu açtığınızda karşınıza pokemon listesi ve ne kadar uzaklıkta olduğu çıkıyor. Uzaklık için 3 adım mevcut. Pokemon’un altında üç ayak izi varsa, o pokemona uzaksınız demektir. Ayak izi sayısı azaldıkça pokemona yakın olduğunuz netleşiyor.

nearbyee

 

Ayrıca daha önceden sahip olmadığını bir pokemona yaklaşırsanız, pokemonun resmi gri şekilde görünür. Eğer sahip olduğunuz bir pokemona yaklaşırsanız, resmi renkli görünür.

2- Oyun Bildirimleri, Başarımlar ve Takım

Ekranın sol alt köşesinde bulunan eğitmeninizin resmine tıkladığınızda, Poke Dollar(Gerçek parayla sahip olunan oyun içi para birimi) Journal, Takım ve Başarılarınızı görüyorsunuz. Journal, olay geçmişinizi görüntülemenizi sağlıyor(Hangi pokemonu saat kaçta yakaladığınız, pokestoplardan aldığınız ödüller gibi…)

Poke dollar oyun içerisinde item alabileceğiniz oyun parası anlamına geliyor.(Para üzerinde Pikachu resmi yer alıyor)

3- Sahip olduğunuz pokemonlar, İtemler ve Market(shop)

Ekranın alt ortasında yer alan Poke topa dokunarak açılan menü altında bunları görmeniz mümkün. Sahip olduğunuz Pokemonlar ve Pokedex arasında fark var. Pokedex, oyunda sahip olabileceğiniz 133 pokemon çeşidini gösterir ve bilgisini verir(Bir nevi pokemon sözlüğü diyebiliriz). Pokemon ise sahip olduğunuz pokemonları gösteriyor. Örneğin Zubat adlı pokemona sahipseniz, Pokedex’te 041 nolu bölümde görebilir, dokunarak bilgilerine erişebilirsiniz. Fakat Zubat adlı pokemondan elinizde bulunanları Pokemon bölümünden görürsünüz.

pokemon

Shop bölümünde, poke dolarlarıyla alış veriş yapabileceğiniz eşyalar yer alır. Items ise sahip olduğunuz eşyaları gösterir…

“Pokemonlara Nasıl Sahip olurum?”, “Pokemonu Buldum, Nasıl Yakalayacağım?”, “CP ve HP Nedir?”,”Vahşi Pokemon(Wild Pokemon) Nasıl yakalanır”ın cavapları için 2. sayfaya geçin.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

BDO Okyanustaki Takas Noktaları

Black Desert Online oyununda takasla uğraşan oyuncuların zorlandığı noktalardan birisi, okyanusta yerini keşfetmenin zor olduğu …