Pokemon Go’da Pikachu Nasıl Yakalanır?

Pokemon Go oyunu, kısa sürede milyonları peşine sürüklemiş, hatta ülkemizde de henüz android ve ios pazarlarında yayınlanmamasına rağmen ilgiyi fazlasıyla görmüştü. Pokemon Go’ya yeni başlıyorsanız, ilk merak ettiğiniz pokemon Pikachu‘dur sanırım. Pokemon denince akla ilk gelen pokemon olan Pikachu, bu oyunda elbette mevcut. Peki Pikachu nasıl yakalanır? Bu yazımda anlattığım Pikachu yakalama taktiği, hile hurda içermez!

Pikachu Nasıl Yakalanır?

Pikachu’yu yakalamanın formülü için oyuna başlamamış olmanız gerekmektedir. Eğer oyuna başladınız ise, gezmekten başka şansınız yok. Eğer oyuna yeni başlıyorsanız aşağıdaki adımları izleyerek Pikachu yakalayabilirsiniz.

Pokemon Go’ya ilk başladığınızda etrafınızda beliren üç pokemon görürsünüz. Bunlar Bulbasaur, Charmander ve Squirtle‘dır. Bu üçünden bir tanesini seçerek başladığınız oyunda aslında bir de gizli pokemon vardır. Bu tahmin edeceğiniz gibi Pikachu‘dur. Peki Pikachu nasıl açığa çıkar?

Pikachu’yu yakalamak için o üç pokemondan uzaklaşmak gerekir. Bulbasaur, Charmander ve Squirtle’dan uzaklaştığınızda telefonunuz yeniden titreyecektir. Pokemon Go oyunun başında sunulan bu üç pokemon tekrar karşınıza çıkması muhtemeldir. Tekrar uzaklaşarak, tekrar Pikachu görmeyi deneyin. Genellikle 3-5 denemede denk geleceğiniz Pikachu’yu poketop’u fırlatarak yakalayın.

pikachu yakalama

Tekrar hatırlatmakta fayda var, oyunda Pikachu’yu yakalamak için yazdıklarım, oyun başı için geçerli. Oyuna başladınız ve o üç başlangıç pokemonundan birisini seçtiyseniz, Pikachu yakalamak için gezmelisiniz. Ayrıca Pikachu Pokemon yumurtalarından da çıkabilir.

 

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

BDO Okyanustaki Takas Noktaları

Black Desert Online oyununda takasla uğraşan oyuncuların zorlandığı noktalardan birisi, okyanusta yerini keşfetmenin zor olduğu …