Pokemon Go’ya Sohbet Özelliği Geliyor!

Son günlerde adından sıkça söz ettiren bir oyun olarak Pokemon Go uygulamasına gelen yeniliklerden söz edeceğiz. Henüz legal olarak oynanmamasına rağmen geniş bir hayran kitlesi bulunan Pokemon Go nasıl oynanır sorusuna cevap vermek istiyoruz.

Pokemon Go nedir? Nasıl oynanır?

Pokemonları saklandıkları yerlerden bulma üzerine Niantic tarafından geliştirilmiş olan ve sanal gerçeklik teknolojisi ile oynanmakta olan oyun, hareket ederek oynanan bir oyun olduğu için her yaştan insanın ilgisini çekmektedir. Aynı zamanda saklanan pokemonları bulmak için yol alırken bulacağınız pokemonlar ile kendi koleksiyonlarınızı oluşturabilirsiniz. Bunun dışında Pokemon Gym üzerinde pokemonlarınız ile heyecanlı savaşlara başlayabilirsiniz.

Pokemon Go Sohbet Özelliği Nedir?

Çok sayıda ülkede oynanmaya başladığı andan itibaren ilgi gören ve oldukça geniş bir kitleye yayılmakta olan Pokemon Go için yepyeni adımlar atılıyor. Girişimcilerin harekete geçmesiyle birlikte yeni gelecek olan özelliklerden birisi olan sohbet özelliğini, teknolojiden söz edildiğinde akıllara ilk gelen isimlerden biri olan Razer duyurdu. Buna göre Pokemon go oyuncuları arasında 1 kilometrelik mesafelerde olan kişiler ile konuşmanızı sağlayacak bir sohbet bağı kurulacaktır. Böylece pokemonlar hakkında bilgi edinmenizi ve fikir alışverişinde bulunmanızı sağlıyor. Peki ya bu özelliğin ne zaman kullanılmaya başlayacağını merak ediyorsanız, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Pokemon Go sohbet özelliğinin kullanılacağı tarih şirket tarafından 25 Temmuz olarak duyurulmuştur. Bu yenilik sayesinde hem Android, hem de İos işletim sistemlerinde oynanacak olan Pokemon go oyunu kullanıcılarının yüzü gülecek. Ancak Türkiye’de hangi tarihte kullanılacağı kesin olarak bilinmemektedir. Bu denli hızlı bir şekilde yayılan bir oyunda sohbet özelliğinin de ilgi görmesi beklenmektedir. Türkiye üzerinde legal olarak oynanması ve sohbet özelliğinin kullanılması ile ilgili duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

BDO Okyanustaki Takas Noktaları

Black Desert Online oyununda takasla uğraşan oyuncuların zorlandığı noktalardan birisi, okyanusta yerini keşfetmenin zor olduğu …