prp nedir

PRP Nedir? PRP Yönteminin Amacı Nedir?

Cilt gençleştirmek için yeni geliştirilen tedavi yönteminin isminin kısaltılmış halidir. Prp tedavisi esnasında oluşturulan serum, mezoterapi benzeri minicik, küçük miktarda ve genel olarak derinin iç kısmına enjekte edilir. Prp nedir sorusunun cevabı kısaca budur.

Dokular içerisinde herhangi bir hasar oluşması halinde kanınız oluşan pıhtı hücrelerini bir doku içerisinde toplayarak onarım sürecine başlar. PRP’nin vücuda uygulanmasının amacı dokuya olduğundan daha fazla kan hücresini taşıyabilme olanağına sahip olacak pıhtı hücresini gönderilmektir.

Bu şekilde hedef dokuda oluşabilecek doku onarımı daha hızlı ve çabuk bir şekilde oluşabilmektedir.

Prp yönteminin amacı nedir?

Prp yönteminde her hastaya kendine ait bir serum oluşturulur bu şekilde elde edilen serum sayesinde serumdaki pıhtı hücreleri artış gösterir.

Prp tedavisi içerisinde kullanılan pıhtı hücreleri, vücutta oluşan yara oluşumlarında, doku zedelenmesi tedavisi sırasında, dokuları yenilerken kullanılan bu gibi yaşamsal önem arz eden birçok konuda insan yaşamına yardımcı olur. Prp yöntemi sonucu oluşturulan serum içerisinde yer almakta olan pıhtı hücreleri; yeni kollajen hücrelerin oluşumuna, büyüme hormonuna takviye, hücreler arasındaki iletişimi hızlandırmak sureti ile cilt yenilenme sürecini hızlandırarak derinin alt kısmına kadar nüfuz edip alt dokulara yayılır.

Lazer uygulaması ile hemen ardından, derinin oldukça hızlı bir şekilde yapılanmasına imkân sağlamak,

Deri içerisinde yılların ultra viyole ışınlarının etkisinde kalmanın sonuçlarını, eski haline hatta ve hatta eskisinden daha da iyi bir hale gelebilir. Deride oluşan çökmelerin düzeltilmesi ve cilde parlaklık kazandırır.

İyileşme süresi uzun sürmekte oluşan yara, deri deki oluşan zararlar ve yıpranmaların tedavisinde kullanılmaktadır.

Saç dökülmesi konusunda Prp tedavisi uygulandıktan sonra saç dökülmesi konusunda olumlu sonuçlara ulaşmak mümkündür.

Prp yeni oluşan bir yöntem midir? Prp yöntemi hangi bölümlerde kullanılmaktadır?

Prp yöntemi ile hücre tedavisi uygulanması alanlarından birisidir. Ayrıca Prp yeni bir yöntem değildir. Prp ilk olarak diş tedavisi için kullanılmaktadır. Ardından estetik ameliyatlarda, uzun süredir iyileşemeyen yaralar tedavisi için bunun yanında ileride romatizmal ağrı ve tendon da oluşan hasarlar da romatizma ağrıları tedavisi amacı ile birçok bilimsel çalışmalar yapılmaktadır.

Tedavi uygulanması aşamasında nasıl bir yol izlenilmektedir?

Prp yöntemi uygulaması, yüz bölgesine, boyun kısmına, dekolte bölgesi, bacakların iç kısmı, ellerin yüzeyi, göz altında oluşan morluklar için, güneş lekeleri ve dışında oluşan lekeler için uygulanmaktadır.

Prp tedavisi kök hücre tedavisine benzese de tamamen kök hücre tedavisi denilemez ancak şu şekilde açıklanılabilir; hasarlı olan hücreyi alarak onarma sureti ile tekrar vücuda verilerek yeni ve sağlıklı hücrenin vücuda tanıtılıp ardından tanıtılan hücrenin vücudu onarması şeklidir.

Bu tedavinin yöntemi ne kadar süre almaktadır?

Prp tedavisi on dakikalık bir uygulama yöntemidir. Kolay bir şekilde uygulanmaktadır, acısız bir biçimde uygulanmaktadır. Prp yönteminde kan alındığı için dolgu uygulaması ve mezoterapi veya da bir nevi maske uygulanması gibi birçok uygulamadır.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

biobellinda çamaşır suyu

Biobellinda Çamaşır Suyu Beyazlatıcı

Gündelik hayatımızda pek çok noktada temizlik malzemelerini kullanmaktayız. Gözümüzle göremediğimiz mikrop ve bakteriler insan sağlığını …