Pubg Mobile Ayarları

Pubg Mobile İçin En İyi Ayarlar

PUBG Mobile oyunu yüksek boyutlarda olmasının yanı sıra, güçlü bir işlemci ve grafik kartı da istemektedir. Karakter kontrolünün hızlı ve kullanışlı olabilmesi için oyundaki donma ve kasıntıların minimum seviyede olması, oynanışı daha rahat hale getirdiği aşikardır.

PUBG Mobile ayarları ile bazı grafik ve kontrollerin daha optimize olması sağlanabilir. Oyun için varsayılan ayarlar ne yazık ki yeterli değildir. Düşmanın daha rahat görülebilmesi, karakterin daha rahat kontrol edilebilmesi için bir takım ayarlar yapılması gerekmektedir. Pubg mobile için en iyi ayarlar yazısıyla da araştırıp test ettiğimiz ayarları sizlere aktarmayı planladık. Lafı çok uzatmadan araştırıp uyguladığımız bu ayarlardan sizlere bahsedelim…

PUBG Mobile İçin En İyi Ayarlar

PUBG Mobile için en stabil ve kullanışlı ayarlar bir kaç alt başlıktan meydana gelmektedir. Telefonunuzun çok ısınması, aşırı şarj tüketimi, daha pürüzsüz net görünüm ve kontrol kolaylığı için bir kaç farklı başlığı sizlerle paylaşıyoruz.

PUBG Mobile Grafik Ayarları

Yazımızın başlangıcında da bahsettiğimiz gibi PUBG Mobile, mobil bir oyun olmanın ötesinde gerçekçi grafiklerle bir bilgisayar oyunu gibi tasarlanmış. Bu yüzden telefonda oyunu oynamak aşırı ısınma, kasma ve donmalara sebep oluyor. PUBG grafik ayarlarında yapılan en büyük yanlış da grafiklerin dengeli, HD, HDR veya Ultra HD kullanılmasıdır. Bu ayarı Akıcı yapıp, kare hızını aşırıya almak FPS’yi yükseltip, görüntü kalitesini bir nebze düşürecektir. Bu kalite açığını da stildeki renki seçeneği ile kapatmak mümkün olacak. Bu sayede düşmanı daha belirgin bir şekilde görebilirsiniz. Aşağıdaki resimde grafik için kullandığım optimize ayarlar yer almaktadır.

Pubg grafik ayarlarında bir diğer önerim ise cihazınız destekliyorsa düzgünleştirmeyi açık hale getirin. Bu anti-aliasing ile aynı şeydir aslında. Görüntüyü biraz daha yumuşatarak nesnelerin kenarlarındaki kırıklıkları giderir ve gerçekçilik katar. Grafikleri otomatik ayarla seçeneği sizin hür iradenize kalmış. İster etkinleştirir, isterseniz kapatırsınız.

PUBG Mobile Genel Ayarlar

Aslında kontrollerin bir çoğunu da barındıran, gerçekten önemli ayarların bulunduğu bölüme geçtik. Bu bölümde varsayılan ayarlarla pek oynamadan bir kaç özellik daha aktif edelim.

İlk olarak, çoğunuz görmüştür; taşın, duvarın, ağacın arkasından sadece kafasını çıkararak atış yapan düşmanları… Bunu yapabilmek için Dikiz&Ateş seçeneğini etkinleştirmeniz gerekmektedir. Böylece bir nesnenin arkasından komple vücudunuzu çıkarmadan(sadece kafa kısmınız çıkıyor ki hedef alınması gerçekten çok zor oluyor) nişan alıp ateş edebilirsiniz. Bu oyundaki profesyonelleşmenin adımlarındandır diye düşünüyorum. Bunu düzgün kullanabildiğiniz taktirde çok rahatlıkla siper aldığınız yerden nişan alabilir, öldürülme ihtimalinizi %50’den fazla azaltabilirsiniz.

Bir diğer önemli ayarlama ise Kurmalı Tüfek ve Arbalet Atış Modları. Bu ayar sayesinde Kar98k, M24, win94 gibi atış sonrası kurmanız gereken silahlar ile atış yapmak için mermi simgesine dokunduğunuzda otomatik olarak sağ tuş yapar ve varsa dürbününüzü açar. Mobil oyunun, oyunculara tanımış olduğu en büyük kıyaklardan biri olarak bunu görüyorum. Düşmanı gördüğünüz anda tek tuşla dürbünü açar ve atışa hazır hale gelirsiniz. Atış simgesinden elinizi çektiğiniz anda mermi namludan çıkar… Bu da demek oluyor ki tek tuşla dürbün aç, atışa hazır hale gel ve salla gitsin… Bu arada ateş yapmaktan vazgeçerseniz ikinci ateş butonu üzerinde beliren ateşi kese dokunabilir, atışı iptal edebilirsiniz.

Pompalı Atış Modu yukarıdaki ayardan pek farklı değil. Kullanmanız fayda sağlayacaktır. Bunun yanında göreceli olarak kullanabileceğiniz eğildiğiniz anda dürbünü açmanızı sağlayacak ayarı da etkinleştirebilirsiniz.

PUBG Mobile Hassasiyet Ayarları

Bu ayarları yüksek seviyede kullanmaya alışmak, manevra kabiliyetini arttırarak daha rahat sağ sol yapmanızı sağlayacaktır. Bunun yanı sıra dürbünü açtığınızda önünüzden hızla geçen bir araca atış yapmanız kolaylaşacak. Belki zor, ilk zaman kullanışsız gelecek fakat, yüksek seviyede alıştığınızda zig-zag çizerek düşmandan kaçmak, veya nişanı çok daha hızlı ayarlamak mümkün olacak. Benim önerim yüksek!

PUBG Mobile Kontoller Ayarları

Ben varsayılan olarak gelen en soldaki 1 numaralı ayarları kullanıyorum. Ateş butonlarını büyük tutup, saydamlaştırıyorum. Bu şekilde ani reflekslerle oynarken butonun yerini kaçırmıyor, normal zamanlarda da saydam olduğundan gözümün o tarafa kaymasını engelliyor, ekrana daha çok odaklanıyorum.

Benim sizlere Pubg Mobile ayarları konusunda vereceğim bilgiler burada son bulmakta. Sizlerin de bize tavsiye edebileceğiniz ayarlar varsa yorum yapabilirsiniz. Sıkılmadan okuduğunuz için teşekkür eder PUBG Mobile’de Oyun Kazanmanızı Sağlayacak 10 Pratik Bilgi adlı yazımı da incelemenizi tavsiye ederim.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

BDO Okyanustaki Takas Noktaları

Black Desert Online oyununda takasla uğraşan oyuncuların zorlandığı noktalardan birisi, okyanusta yerini keşfetmenin zor olduğu …