Pvp serverler Nedir Hakkında Bilgiler

Pvp serverler dilimize yabancı kelimelerden türeyip giren bir kelimecik öbeğidir. Pvp player versus player açılımıyla Türkçe anlamı iki oyuncunun kapışması anlamına gelmektedir. Serverler ise server kelimesinden kök alarak Türkçeleşmiş İngilizce bir kelimedir. Sunucu anlamına gelmekte ve ler ile sunucular şeklinde çoğaltılmıştır. Okunuş olarak düzgün yazılımına bakarsak pvp serverlar olması gerekmektedir.

Pvp sunucu oyunları tarz olarak diğer ismini aldığı oyunlara benzese de oyunanış olarak çok faklılıklar göstermektedir. Özel sunucularda barındırılan bu oyunlar pvp tarzı yani daha hızlı mod ve ücretsiz ücretli eşyalardan oluşmaktadır. Kısaca şöyle açıklamak gerekirse; Pvp serverlar oyunları hızlı gelişme gösteren özel sunucularda oynatılan oyunlardır.

Metin2 pvp serverler örneğini vermek isterim. Bu oyun tarzı çoğunuzun bildiği üzere yıllar süren bir gelişim göstermeniz gerekir. Yılların emeği ile bir yerlere gelirsiniz. Fakat pvp server oyununda bu yıllar sürecek gelişimi bir günde tamamlamanız oldukça mümkündür. Pvpserverlar.biz den bu tür oyunlara bakabilir, inceleyebilirsiniz. Türkiye de en çok oynananlar sıralamasına göre veriyorum.

Metin2 pvp serverler oyunları

Metin2 son zamanlar da oldukça yenilikçi hareketler yaptı. Oyunu basitlikten çıkarıp biraz daha strateji ve gelişimin önemini arttırdı. Bu değişiklik pvp oyunlarına da yansımış olmakla birlikte nedendir bilinmez yaş ortalaması da artmış bulunmakta.

Silkroad pvp serverlar

Silkroad da köklü değişiklikler yapmış durumda. Hatta yeni bir sürüm çıkarmış silkroadr şeklinde oyuna katkılar sağlamıştır. Bu oyunda pvp server oyunlarını düşünerek server sahipleri eski sürüme bir şeyler ekleyerek yeni sürümü yakalamayı başarmıştır. Bu sro serverlar oyunları yaş ortalaması üst sıralarda takip eden yegane online mmo oyunlarındandır. Silkroad online karışık gibi görünse de strateji ve gelişimi en önemli olan kişilik yansıtan bir karakteri oyunda yansıtabilirsiniz.

Knight online serverlar

Knight online maalesef yerinde saymakta fakat nedense oyuncuları hep sabit. Bu oyunun çok köklü olmasından kaynaklanıyor olabilir. Fakat gördüğüm kadarı ile oyunlar içinde grafik olarak en kötü oyunlardan biri. Bunu nasıl avantaj yaparız dersek kötü bir bilgisayarınız varsa knight oynayın. Fakat oyun işleyişine hiçbir eleştiride bulunmam çünkü her oyunun türünde binlerce kişi severek oynamakta.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

BDO Okyanustaki Takas Noktaları

Black Desert Online oyununda takasla uğraşan oyuncuların zorlandığı noktalardan birisi, okyanusta yerini keşfetmenin zor olduğu …