reishi mantarının faydaları

Reishi Mantarının Faydaları

Reishi mantarının faydalarından en çok Çinliler tıp sektöründe faydalanmaktadır. Gano Exel olarak da bilinen reishi mantarından elde edilen özüt cilt ve vücut sağlığına son derece faydalıdır. Mantarlar arasında en popüler olan reishi mantarının faydaları arasında kanserden korunma, cilt yaşlanmasını önleme, solunum yollarını rahatlatma ve bağışıklık sistemini güçlendirme özellikleri bulunur.

Reishi Mantarının Faydaları?

Kanserin Önlenmesinde Etkilidir: Son yıllarda en çok karşılaşılan hastalıklardan biri de kanserdir. Çocuk yaşlı dinlemeksizin birçok insan kanser hastalığı ile savaşıyor. Yapılan araştırmalar sonucunda reishi mantarında bulunan bileşenler sayesinde kanserli hücrelerin büyümesi engellenebilir ve gelişimi önlenebilir etkilere sahiptir. Vücutta bulunan kötü kanser hücrelerinin nötr hale getiren reishi mantarı sağlıklı sağlıksız herkese tavsiye edilir.

Alerjik Rahatsızlıkları İçin:Reishi mantarı özütü yani gano exel alerjik semptomların azalmasını sağlayacak vitamin ve minerallere sahiptir. Özellikle bahar aylarında daha çok nüks eden alerjik rahatsızlıklar burun tıkanmalarına ve göz rahatsızlıklarına neden olur. Bu alerjik belirtilerin oluşumunu azaltacak ve alerjik rahatsızlıkların daha az görülmesi sağlanacaktır.

Nörolojik Rahatsızlıklara İyi Gelmektedir: Nörolojik rahatsızlıklardan Alzheimer ve Parkinson rahatsızlıklarına çözüm daha tam olarak bulunamamıştır. Fakat bu rahatsızlıkların belirtilerini azaltmak için reishi mantarı besini yiyebilirsiniz. Bilişsel rahatsızlıkların azaltılması için kullanılabilen reishi mantarını sadece direk olarak tüketmekten ziyade hekiminize danışarak kapsül halinde de kullanılabilir.

Antiinflamatuar Etkilere Sahiptir: Reishi mantarının özünden elde edilen ve halk arasında gano exel olarak bilinen besin kan akışını hızlandırarak beyin sağlığını koruma aktivitesi üstlenir. Özellikle gut ve artrit rahatsızlıkları bulunanlar reishi mantarı özütü tavsiye edilir ve baş ağrıları ve diğer sıkıntılı durumların azalmasında yardımcıdır.

Düşük Kan Basıncı İçin Yenmelidir: Kardiyovasküler rahatsızlıklar da en az kanser kadar en çok karşılaşılan hastalıklardan biridir. Hipertansiyon kan basıncının yükselmesi sonucu karşılaşılan ve ölüme kadar götürebilir. Kalbe kan akışını arttıran reishi mantarı kan basıncının düşürerek normale dönmesine yardımcı olur. İyi kolesterolü yükselten besin kötü kolesterolün de azalmasında vücuda yardımcı olacaktır.

Üst Solunum Yollarını Rahatlatır: Üst solunum yollarını rahatlatan reishi mantarı özellikle bronşit, astım ve gribal enfeksiyonlardan vücudu korumaktadır. Mukozaların rahatlamasını sağlayarak nefesi sağlıklı hale getiren reishi mantarı alerjik reaksiyonlara karşı önlem almada yardımcıdır ve alerjik semptomların azalmasına yardımcıdır.

Hakkında Mehmet Çelik

İlginizi Çekebilir

biobellinda çamaşır suyu

Biobellinda Çamaşır Suyu Beyazlatıcı

Gündelik hayatımızda pek çok noktada temizlik malzemelerini kullanmaktayız. Gözümüzle göremediğimiz mikrop ve bakteriler insan sağlığını …