retro makyaj vintage

Retro Makyaj Nedir ve Nasıl Yapılır?

Retro stil makyaj, 60’lı ve 70’li yıllarda gözde olan, gözlerin ön plana çıktığı makyaj tarzıdır. Bu makyaj bayanları göz alıcı bir güzelliğe kavuşturur ve dış görünümleriyle de uyumlu bir makyaj stilidir. Kaliteli makyaj malzemeleri ile sizler de retro makyaj yapabilir ve eski dergilerde gördüğümüz bayanların o şık makyaj stiline sahip olabilirsiniz.

Retro Stilinde Makyajın Sırları

Retro makyajda dikkat çekici gözler ve parlak dudaklar esastır. Marilyn Monroe’nun fotoğraflarına bakarak da bu makyaj konusunda ilham alabilirsiniz. Kıvrımlı ve hacimli kirpikler, parlak bir cilt, kırmızı ruj ve eye-liner kullanarak; retro makyaj stiline sizler de sahip olun. Bu makyaj ile birlikte geçmiş yıllarda trend ola kıvrımlı saç stillerini uygulayabilir ve böylelikle romantik bir havaya bürünebilirsiniz.

marilyn monroe makyajı retro

Retro makyaj stili için ihtiyacınız olan makyaj malzemeler; fondöten, sünger, allık, nemlendirici ruj, dudak kalemi, pamuk çubuklar, açık renk göz farı, eye-liner, rimel ve kırmızı rujdur.

Retro makyaj yapmadan önce cildinizi nemlendirmenizi öneriyoruz. Kapatıcı ile cilt kusurlarını gizledikten sonra, sünger yardımı ile açık tonlarda ve mat fondöten uygulayın. Bronzlaştırıcı fondöten kullanmanızı tavsiye etmeyiz. Elmacık kemiklerinin üzerine açık pembe tonda bir allık sürün. Göz kapaklarınıza açık ton göz farı uygulayın ve pembe tonlarında göz kapağına gölgelendirme yapın. Göz kapağına kalın çizgi halinde eye-liner çekin. Dudak çevresine dudak kalemi sürdükten sonra, iki kat kırmızı ruj sürün. Daha sonra kirpiklerinize hacim veren rimel uygulayın.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

biobellinda çamaşır suyu

Biobellinda Çamaşır Suyu Beyazlatıcı

Gündelik hayatımızda pek çok noktada temizlik malzemelerini kullanmaktayız. Gözümüzle göremediğimiz mikrop ve bakteriler insan sağlığını …