Samsung Galaxy S8 Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Samsung’un Galaxy Note 7 cep telefonları kendi kendine alev alev yanınca, uçaklara alınması bile yasaklandı. Bu başarısızlıkla şirket itibarı da hayli zarar gördü. Note 7 modelinin geri çağrılması ve sonra üretiminin tamamen durdurulmasıyla, Samsung’un kârları neredeyse son sekiz yıldaki en düşük seviyesine indi. Ama tabii ki Samsung yeni ürünleriyle bu talihsizliği hızlı şekilde atlatacak ve daha güvenilir, daha dayanıklı telefonlarıyla tekrar olması gereken yeri geri dönecek.Ve bu yüzden Koreli üretim devinin bir sonraki telefonu olan Samsung Galaxy S8 ‘den beklentiler çok yüksek. Geçen Mart ayında piyasaya sürülen Galaxy S7’nin küçük kardeşi olacak ürün, hem sarsılan Samsung itibarına katkı sağlamalı hem de daha önce hiç Samsung kullanmamışlara adından söz ettirmeli. Tabii ki en önemlisi, Note 7’den farklı olarak, Galaxy S7 ile ilgili yangın veya patlama iddiaları olmamalı.

Galaxy S8, üstün teknoloji meraklıları ve cebinde bolca parası hazır bulunan kullanıcıları Samsung’a geri çekme şansı sunuyor. Ve Samsung, gerçekten harika bir telefon yapma gücüne sahip. Sonuçta, bizim gibi incelemeciler Note 7’yi Samsung’un şimdiye kadar yaptığı en etkileyici telefon olarak yorumladılar. Şimdi Galaxy S8, Note 7’deki facia sonrası güven kaybetmiş müşterilere pahalı ve son teknolojiyle ne kadar iletişim kurabilir? Ve Samsung, alıcıların güvenini geri kazanabilir mi?

Galaxy S8’in piyasaya çıkması için henüz çok vakit olabilir. Ancak şirketten bilgi sızıntıları ve söylentiler başlamış durumda. Bu söylentilerden en güçlü olanlarını sizinle paylaşacağız.

Note 7’deki dramarağmen Samsung Galaxy S8 Lansmanı Erken Tarihe Çekilmeyecek

Bazıları İspanya’daki dev Mobile World Congress etkinliğiyle bağlantılı olarak, her zamanki gibi en erken Şubat / en geç Mart döneminde yapılandan daha önce Samsung Galaxy S8 ‘in lansmanının yapılacağını iddia etti. Bu şekilde zarar gören Samsung itibarının daha acil şekilde onarılabileceği öne sürüldü. Note 7 faciasının da telefonun zamanından önce tanıtılabilmesi için acele edilmesiyle geldiğini hatırlarsak, Samsung’un aynı yanlışı ikinci defa yapması pek olası gözükmüyor. Zaten henüz Note 7’deki bütün hatalar giderilmeden bir sonraki ürüne geçmek de saçma olurdu.

Aslında, cihaz beklenenden bile daha sonra gelebilir.

Başka bir söylentiye göre, Samsung ilk etapta patlamaya yol açan hatayı iyice bulmak ve düzeltmek için tarama yaparken, Nisan ayına kadar kendine zaman tanıyacak. Bir diğer büyük patlama, markanın güvenilirliğinden geriye kalan şeyleri de ateşe verebilir. Her iki durumda da bildiğimiz şey, Samsung Galaxy S8’in yazılımını üstlenen firmanın işe başladıklarını doğrulaması.

Daha Büyük Ekran

Güney Kore’den bir rapora göre, önümüzdeki yıl Galaxy S8’in ön yüzü yüzde 90 oranında ekran olacak. Daha önceki modeller en fazla yüzde 80 ekran ve yüzde 20 çerçeveden oluşuyordu. Galaxy S8’in parmak izi okuyucusunu ve home düğmesini atabileceği, ekranın altında bulunan bir optik algılayıcı kullanarak bu işlevleri sağlayacağı da konuşuluyor.

Samsung Galaxy S8 Tıpkı iPhone Gibi Kulaklık Girişini Yok edebilir

Galaxy Note 7 ilk kez piyasaya çıktığında, Samsung kulaklık girişinin ‘gerekli’ olduğunu vurgulamıştı. En son çıkan söylenti doğruysa bu durum değişebilir. SamMobile, kablolu kulaklıkları takmak için kullanılan ses jakının iPhone’da olduğu gibi artık kullanılmayacağını söylüyor.

Bunun yerine telefon sahipleri, kablosuz Bluetooth bağlantılı kulaklıklarla veya telefonda olması beklenen USB-C bağlantı noktasına takılacak kulaklıklarla müzik dinlemek zorunda kalacaklar.

Muhteşem 4K Çözünürlük

Ayrıca, Samsung’un bir sonraki büyük telefon için S7’nin mevcut çözünürlüğünü (2560 x 1440 piksel) 3840 x 2160 piksel çözünürlüğüne kadar yükseltmesi bekleniyor. Bu, 4K ultra yüksek çözünürlük anlamına geliyor.

Sony geçen yıl, Xperia X Performance ürünüyle Samsung’un UHD zirvesindeki liderliğini ele geçirmişti. O sırada zaman bu teknolojinin telefonlar için gereksiz olduğu düşünülüyordu. Ancak yavaş yavaş, telefonlarla ilişkilerini artıran VR gözlüklerde mutlaka 4K’nın olması gerektiği fikri yerleşiyor. Samsung’un da Gear VR gözlüğünün başa oynamayı hedeflediğini düşünürsek bu çok mantıklı gözüküyor.

Galaxy S8’de de S7 Edge’deki Gibi Eğimli Ekran Olabilir

Başka bir söylenti göre Galaxy S8, S7 Edge ile aynı eğri kenarlara sahip olabilir. Ancak bu Samsung’un yalnızca bir model telefon satacağı anlamına gelmiyor. Yeni bir geleneğe ayak uyduran Galaxy S8, özellikleriyle farklılaşabilir.

İki Arka Kamera ve Daha İyi Selfie Kamerası

Kore’den bir bilgi tıpkı iPhone 7 Plus, LG V20 ve Huawei P9’da olduğu gibi arkada iki kamera olacağına işaret ediyor. Samsung’un bir sonraki ön yüz kamerası da, telefonun ana kamerasındaki otomatik odaklamalardan farklı bir teknoloji kullanarak selfielerin daha iyi çekilmesi konusunda geliştirme sağlayabilir.

Galaxy S8, Basınca Duyarlı bir Ekrana Sahip Olabilir

Evet, bu söylentide daha Galaxy S7 bile çıkmadan önce bahsediliyordu. Bu ekranla birlikte, uzun dokunarak alt menüleri görebileceğiniz düşünülüyor Apple iPhone 3D Touch’ta olduğu gibi. Bu cihazda bu geliştirmenin de olacağını düşünüyoruz.

Bixby Adında bir Yardımcı Olabilir

Bixby adındaki bir dijital asistan için bir patent başvurusu, Samsung’un bu alandaki niyetlerinin güçlü bir göstergesi. Bilgiyle, Galaxy S8’in yeni bir dijital asistanının olacağını ve belki de bu asistana ulaşmak için özel bir düğmenin olacağını öğreniyoruz. Samsung bu noktada da Apple’ın Siri’sini hedefleyecek.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

Mosso Cavalier 700 Claris İncelemesi

Mosso Cavalier 700 Claris modeli, tüm parçalarında Shimano Claris ile buluşmuş, giriş seviyesinin bir basamak …