Samsung Note 7 Almak İçin 5 Sebep

Kısa bir süre önce Samsung Galaxy Note 7 modeli piyasaya sürüldü. Amiral gemisi olarak adlandırılan yeni seride birçok farklı teknoloji kullanılıyor. Eksiksiz olarak tüm özellikleri bünyesinde barındıran Samsung Note 7 modelini neden almanız gerektiğini sizler için incelemeye aldık.

1- İris Tarayıcı

İlk defa Samsung Galaxy Note 7 modelinde kullanılan İris Tarama özelliği parmak izine nazaran 100 kat daha fazla koruma sağlıyor. Hayvan gözü ve insan gözünü ayırt edebilen yazılım, akıllı telefonunda maximum güvenlik isteyen kullanıcılar için mantıklı bir kriter. Samsung Galaxy Note 7 almak için başta gelen bu özellik ekrana baktığınızda gözünüzü anında algılıyor ve tuş kilidini açıyor.

note-7-iris-3-840x517

2-Suya Toza Karşı Dayanıklı

Yeni Samsung Galaxy Note 7 modeli IP68 sertifikasıyla birlikte suya ve toza karşı dayanıklı halde karşımıza çıkıyor. Sizlere IP68 sertifikasının detaylarından bahsedelim. Sertifikadaki 6 rakamı toz’u belirtiyor. 6. Seviyedeki sertifika sayesinde cihaz toz geçirmiyor. Bu konudaki açıklamalara baktığımızda 6. Basamağın kesinlikle toz geçirmediğini görebiliriz.

Sertifikadaki 8 rakamı ise su kriterini içeriyor. 8.basamakta cihaz suya sürekli daldırma etkilerine karşı korumalı gelirken belirtilen sıcaklık ve basınçtaki suya karşı dayanıklı olduğunu görüyoruz.

Eğer sizde sürekli havuza dalıyorsanız, yağmur altında konuşma ihtiyacı duyuyorsanız veya sakarlığınız sonucu telefonunuza su dökülebiliyorsa suya-toza karşı koruma sağlama özelliği Samsung Galaxy Note 7 modelini almak için bir sebep gibi görünüyor.

galaxy-note-7nin-kendini-aldiracak-7-harika-ozelligi-3

3-Gizli Klasör

Samsung Note 7 ile gelen yeni bir özellik olan Gizli Klasör özelliğinden bahsedelim. Sizde akıllı telefonunuzu hem iş hem de özel hayatınızda kullanıyorsanız bu iki kriteri çok güzel ayıran bir özellik. Gizli Klasör sayesinde 2.bir Whatsapp hesabı kullanabiliyorsunuz. Yani normal modda iş hayatınızla ilgili Whatsapp numaranızı kullanıp, özel hayatınızla ilgili Whatsapp hesabınızı Gizli Klasör’e ekleyebiliyorsunuz.

Görüntüler, Kişiler, Dosyalar, E-mail, internet tarayıcısı ve notlarınızı gizli bir klasörde tutmanız da Samsung Galaxy Note 7 almak için sebeplerden bir diğeri.

galaxy-note-7nin-kendini-aldiracak-7-harika-ozelligi-1

4-HDR Video Çekebilmesi

HDR kavramını şöyle açıklayalım; siz güneşe karşı bir objenin fotoğrafını çektiğinizde güneşin önündeki obje karanlık çıkar.Bu objenin de net bir biçimde çıkmasını istiyorsanız telefonunuzda HDR özelliğinin olması gerekiyor. Bu özellik şimdiye kadar sadece fotoğraf çekimlerinde kullanılıyordu ancak yeni Samsung Galaxy Note 7 serisine HDR Video özelliği getirildi. Bu sayede ışığın karşısında dahi olsanız daha net daha canlı videolar çekebileceksiniz.

galaxy-note-7nin-kendini-aldiracak-7-harika-ozelligi-5

5-Geliştirilmiş S-Pen

Samsung Note serilerinin vazgeçilmez bir parçası olan S-pen, Samsung Note 7 modelinde bir adım daha ileri teknoloji kullanılarak daha harika bir hale geldi. 4096 basınç değerine ulaşan kalemi elinize alıp not yazmak istediğinizde gerçek kalem hassasiyetini %99 olarak hissedebiliyorsunuz.

S-Pen ile resim yapmak isteyen kullanıcılar için ise sevindirici bir haberimiz var.S-Pen ile resim yaptığınız zaman iki rengi bir birine karıştırabiliyorsunuz. Yani önce mavi rengi çizdiniz, bu mavi rengin üzerine de beyaz renk çizdiğiniz zaman iki rengin birleşiminden ortaya çıkan rengi elde etmiş oluyorsunuz

Sıklıkla not alan ve kalem kullanımını hayatının bir parçası haline getiren kullanıcılar için Samsung Galaxy Note7 modeli gayet kullanışlı bir modeldir.

 

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

Mosso Cavalier 700 Claris İncelemesi

Mosso Cavalier 700 Claris modeli, tüm parçalarında Shimano Claris ile buluşmuş, giriş seviyesinin bir basamak …