Anasayfa » Sağlık » Selülit Oluşumunu Engelleyen İçecekler
selülit oluşumunu önleyen gıdalar

Selülit Oluşumunu Engelleyen İçecekler

Bayanların ortak derdi haline gelen selülite karşı her geçen gün farklı kozmetik ürünler üretilmektedir. Fakat selüliti ortadan kaldırmanın ilk çıkış yolu doğru beslenme ve egzersizden geçer. Hızlı kilo alıp vermek, yağlı gıdaları aşırı tüketmek, asitli içecekler içmek ve hareketsiz kalmak gibi birçok sebebe bağlı olarak, hanımlarda selülit sorununa rastlanmaktadır. Yazımızın devamında, selülitten kurtulmanın çeşitli yollarını sizlere sunuyoruz.

Selülit ile Savaşan Sıvılar

Su içmek

Sıvı alımı oldukça önemlidir. Bol su içmek, cildin nem kaybına uğramamasına ve esnekliğini korumasına yardımcı olur. Bu sayede metabolizma hızlanır ve toksin maddeler de vücuttan atılarak, selülit oluşumu engellenir.

Meyve Suyu

Taze sıkılmış portakal, kivi, ananas gibi C vitamini yönünden zengin meyve suları içmek; kolajen doku üretimine yardımcı olur. Özellikle, muz potasyum bakımından zengin bir meyve olduğu için, şişliği önler ve metabolizmayı harekete geçirerek vücudun sıvı toplamasına engel olur. Yine ahududu ve böğürtlen gibi kırmızı meyveler de antioksidan zengini olduğundan, selülitle savaşmanıza yardımcı olur. Limonata içmek de şekeri düşürür ve vücudun toksinlerden arınmasını sağlayarak, östrojen seviyesini normale getirir. O nedenle, günde iki bardak zencefilli ve şekersiz limonata içerek selülitlerinizi azaltabilirsiniz.

Sebze suları

Su oranı yüksek olan sebzelerin suyunu içerek selülitlerinizden kurtulabilirsiniz.

Süt

Az yağlı süt içmek; yağ yakımını hızlandırarak, selülitlerin azalmasına yardımcı olur.

Yeşil çay

Antioksidan yönünden zengin olduğu için, günde birkaç bardak zencefil ve limonla birlikte yeşil çay içerek hem metabolizmanızı hızlandırır, hem de selülitlerin yok olmasını sağlarsınız.

Zencefil

Kan dolaşımı ve akışını hızlandırdığı için, selülit oluşumunu önler.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

nişantaşında dudak dolgusu

Nişantaşı’nda Yüz Germe Ve Dudak Dolgusunun Adresi

Yüz germe Nişantaşı kliniği olan Quartz Clınıque ile artık etkili sonuçlar alabileceksiniz. Özellikle 50 yaş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.