Şevkat Yerimdar Oyuncuları

Şevkat Yerimdar Oyuncuları

Şevkat Yerimdar filminin ardından, Fox Tv ekranlarında çıkan romantik komedi dizisi, gerek oyuncularıyla, gerek konusuyla Türk halkını ekran başına kitlemeyi başardı. Filmini de severek izlediğim Şevkat Yerimdar dizisi, İstanbul’un Balat semtinde, şirin bir mahallede geçiyor. Neyse konumuz, dizinin tanıtımı değil, gelin Şevkat Yerimdar oyuncuları kim bakalım.

Şevkat Yerimdar Oyuncuları

Şevkat Yerimdar (Özgürcan Çevik)

Diziye adını veren Şevkat Yerimdar, mahallenin delikanlısıdır. Adaletsizliğe ve haksızlığa hiç gelemeyen Şevkat, adıyla özdeşleşmiş bir şevkat de içerir. Tavuk besiciliği yapar, yumurta sattığı bir dükkanı vardır. Koyu Beşiktaş taraftarıdır. Aynı zamanda Kartal marka çok sevdiği bir arabası vardır. Arabası, evi ve dükkanındaki detaylarda Beşiktaş’lı olduğu aşikardır. Asabi ve sinirli olmasının yanında, muhtaç gördüğünde muhakkak yardım eder.

şevkat yerimdar oyuncuları

Özgürcan Çevik Kimdir?

24 Ekim 1983 Ankara doğumludur. Hacettepe Üniversitesi Turizm-Otel işletmeciliği 2004 mezunudur. Bu bölümü bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi Tiyatro-Oyunculuk bölümünü de 2009 yılında bitirmiştir. Ankara Tiyatrosu’nda aldığı rolle X.Lions tiyatro ödüllerinde en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü kazandı. Tiyatro’nun adı Kod Adı:Keklik’ti. Daha sonra, Bizim evin halleri, Türkan, Fatih Harbiye dizilerinde yer aldı. 2013 yılında sinema filmi Şevkat Yerimdar ile tanındı. Şu anda devam eden dizi Şevkat Yerimdar’da baş rol oyuncusudur.

Esin Uçar (Başak Parlak)

Cana yakınlığı ve güzelliğiyle bildiğimiz Esin Uçar, zengin bir antikacı olan Cevdet Uçar’ın kızıdır. Üniversiteyi Fransa’da okumuş, 10 yıl boyunca da Paris’te yaşamıştır. Annesini ufak yaşta kaybetmiş, babası tarafından el bebek gül bebek büyütülmüştür. Babasının biricik kızı olan Esin Uçar, biraz şımarık, biraz duygusal, biraz inatçı fazlasıyla güzeldir 🙂 Ressam ve heykeltıraştır. İstanbul’a döndüğünde babasının yanında galeri açmaya karar verir. Şevkat Yerimdar ile yolları kesişir.

esin uçar

Başak Parlak Kimdir?

3 Ekim 1989 yılında Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde doğmuştur. Oyunculuk hayatına 2003 yılında Zalim adlı diziyle başlamış olan güzel oyuncu, 2007 yılında oynadığı Fikrimin İnce Gülü adlı diziyle üne kavuşmuştur. 2008 yılında Serçe adlı dizide başrol oyuncusu olarak oynamıştır. Şevkat Yerimdar dizisinde Özgürcan Çevik ile başrolleri paylaşmaktadır.

Cevdet Uçar (Salih Kalyon)

Çarşıdaki bütün dükkanların sahibi, antikacı ve Esin Uçar’ın babasıdır. Marika hanıma aşık, babacan yapısıyla bütün mahallenin sevdiği ve saydığı bir amcadır. Aynı zamanda Şevkat’in de ev sahibidir.

cevdet uçar

Salih Kalyon Kimdir?

2 Şubat 1946 yılında Ağrı’da doğmuştur. Tiyatro yapmaya 1964 yılında başlamıştır. 53 yıldır sanatın içinde olan Salih Kalyon orta öğrenim mezunudur. Vizontele, Eyvah Eyvah film serisi, New York’ta 5 Minare, Sümela’nın Şifresi:Temel ve Kelebeğin Rüyası gibi bir çok sinema filminde yer almıştır. Türk Sineması ve Tiyatro’sunun duayenlerindendir.

Cuma (Murat Akkoyunlu)

Gevşekliği ve sakarlığıyla ön plana çıkan, düzenbazlığıyla tanınan Cuma usta, mahallenin tesisatçısıdır. Trakyalı’dır, bunu konuşmasıyla da fazlasıyla belli eder. Kısa yoldan para kazanmak için yapmayacağı şey yoktur. Her türlü yola başvurarak para kazanmayı hedefler.

cuma

Murat Akkoyunlu Kimdir?

20 Mayıs 1973 yılında Bursa’da doğmuştur. Çakallarla Dans, Sağ Salim gibi bir çok komedi filminde yer almıştır.1989 yılında Bizimkiler dizisiyle televizyon dünyasına atılmıştır.

Bora (Barış Murat Yağcı)

Babası için çalışan, dizinin kötü karakterlerindendir. Yakışıklı ve havalı olmasının yanında, hırs ve başarısızlıklarıyla dikkat çeker. Esin’i elde etmek için elinden geleni yapsa da Esin, Şevkat’a aşıktır. Aynı zamanda Esin’in yakın arkadaşlarından olan Gizem’in de abisidir.

bora

Barış Murat Yağcı Kimdir?

1991 yılında İzmir’de doğmuştur. Efes Pilsen Spor kulübünde profesyonel olarak basketbol oynamıştır. Sakatlanmasının ardından, modellik yapmaya başlamıştır. Yapımcıların dikkatini çekmesinin ardından, oyunculuk eğitimi almıştır. Kocamın Ailesi adlı diziyle oyunculuk kariyeri başlamıştır.

Arşimed Kazım (Murat Makar)

Mahallenin tellağıdır. Suyun kaldırma kuvvetini bulan Arşimed lakabıyla anılır. Sürekli takunya ve peştamal sarılı gezer. Hamam işletmecisidir. Grubun enteresan karakterlerindendir.

arşimed kazım şevkat yerimdar oyuncuları

Murat Makar Kimdir?

1969 yılında Almanya’da doğmuştur. 1989 yılında Konya Şehir Tiyatrosu’nda başladığı tiyatro macerası 1993 yılına kadar sürmüştür. Daha sonra radyo programları yapmıştır. Yılan Hikayesi, Dürüye’nin Güğümleri, Poyraz Karayel gibi tv dizilerinde yer almıştır.

Bozkır (Mazlum Çimen)

Saftirik kız Tezene’nin babasıdır. Bozkırın Tezenesiyle Neşet Ertaş’a atıfta bulunmuşlardır. Bu detaya burada yer vermem ne kadar doğru bilmiyorum ama çok hoşuma giden bir detaydır. Türkücüdür. Eşiyle ve kızıyla olan sorunlarıyla gündemdedir. Cuma usta’nın çırağı, kızına aşıktır. Fakat Bozkır Cuma’nın çırağı İsmail’i hiç sevmez. Kızıyla O’nu ayırmak için elinden geleni yapar.

bozkır

Mazlum Çimen Kimdir?

18 Haziran 1958 yılında Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde doğmuştur. 2 Temmuz 1993’te Madımak Oteli yangını sırasında babası Nesimi Çimen yanarak vefat etmiştir. Konservatuvar mezunu Mazlum Çimen, çeşitli beste ve eserleriyle özgün tarzda eşsiz bir sesi vardır. Aynı zamanda sinema oyuncusudur.

Birçok sinema ve dizi müziği yapmıştır. Kaledeki Yalnızlık adlı sinema filminin yapımcısıdır. Yahşi Batı, Umut, Son Cellat gibi sinema filmlerinde oyuncu olarak rol almıştır. 2017 yılında başlayan Şevkat Yerimdar oyuncuları arasında, sanat yaşantısına devam etmektedir.

İsmail (Eser Eyüboğlu)

Tezene’nin sevgilisi Cuma’nın çırağıdır. Şiveli bir konuşması vardır. Cuma’nın planlarında kullandığı maşalardan birisidir. Cuma gibi sakardır. Tezene’ye aşıktır. Kendisini Tezene’nin ailesine sevdirmeye çalışır.

ismail
Şevkat Yerimdar Oyuncuları arasında duygulu ses tonuyla Cuma’nın çırağı İsmail

Eser Eyüboğlu Kimdir?

1984 İstanbul doğumludur. Bilkent Üniversitesi oyunculuk bölümü mezunudur. Oflu Hoca’nın Şifresi 2, Mandıra Filozofu gibi filmlerde yer almıştır. Doğa İçin Çal 8 adlı projede de yer almıştır.

Şevkat Yerimdar oyuncuları arasında, DİREN POLATOĞULLARI ( Şefik), AHMET BOZALİ (İmam Sadık), İNANÇ KOÇAK (Üzeyir / Manav), TOLGA KOÇYİĞİT (Miço), PASCAL NOUMA, SİMGE ULUER (Demet), MERDAN KARDAN (Boyacı), KORAY GÜMÜŞSOY (Gürsel), PELİN ORHUNER (Tezene) ve SUZAN AKSOY ( Marika) da yer alır.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

ilk türk filmi

Türkiye’de İlk Film Ne Zaman Çekildi?

Büyüklerimizin 93 Savaşı diye andıkları 1876 Savaşı, uzak görüşten yoksunluk, sarayın yanlış tutumu ve çeşitli …