contractubex-akne

Sivilce Lekelerine Hangi Krem Kullanılır?

Ergenlik ve cilt yağlanmasına bağlı oluşan sivilce ve akne izleri, doğum sonrasında meydana gelen çatlaklar, ameliyat ya da yara izleri gibi cilt deformasyonları için kullanılan Contractubex nedir, yan etkileri var mıdır, nasıl kullanılır gibi daha birçok sorunun cevabını bu yazımızda bulacaksınız!

Contractubex Nedir?

Yalnızca ciltte meydana gelen sivilce, lekelenme, yara izi gibi deformasyonları geçirmesi ile değil, bunların her birini geçirirken gerçekten iz bırakmaması sayesinde de çok tercih edilen Contractubex krem eczanelerden reçete ile temin edilebilmektedir. Cilt onarıcı özelliği sayesinde kısa süre içinde bu tarz sorunlardan kurtulmayı sağlar.

Ergenlik döneminde ciltte yaşanan sivilce problemi kimi gençler için çok sıkıntı vericidir. Sivilceye dokunma ya da patlatma sonucunda iz kalması ya da ciltte krater olarak adlandırılan çukurların ortaya çıkması kaçınılmaz oluyor. Bazı gençler bu durumu büyük bir sorun haline getirerek, sorunu psikolojik boyutlara kadar taşıyabiliyor. Oysa bu durumda kalmak yerine doktora giderek Contractubex gibi etkili ve yan etkisi az olan bir krem tavsiyesi alabilirsiniz. Kısa sürede alınan sonuçlardan memnun kalacak ve bitmek bilmeyen sivilce, akne izleri sorunu ortadan kalkacaktır. Aynı şekilde bu krem çatlak izleri, yara izleri gibi izlerin silinmesinde de etkili olduğundan, kullanan herkesi sonuçlarıyla memnun etmektedir.

Ne Kadar Sürede Sonuç Alırım? Nasıl Kullanmalıyım?

Contractubex krem daha çok izleri yok etmede etkili olan bir ilaç olduğundan, kısa sürede sonuç almak için kullanımın şekline dikkat etmek gerekir ve düzenli kullanım şarttır. Bu nedenle günde 4 defa problemli bölgeye sürülmesi ve tamamen yedirilmeden ince bir tabaka halinde bırakılmalıdır. Derin ya da eski izlerin kullanımında ise tabaka halinde bırakılan krem üzerine gazlı bez sarılmalıdır. Düzenle uygulama halinde kısa sürede sonuç verse de, yaranın ne kadar eski ve derinden olduğuna göre süre değişiklik gösterebilmektedir. Yarık tarzı derin izleri bile 4-6 ay arasında tamamen yok ettiği bilinmektedir.

İlacın kullanımı sırasında sürülen bölge ve etrafında hafif bir kızarıklık görmek sorun teşkil etmez ancak bu kızarıklığın zamanla artması alerjik bir soruna işaret ediyor olabilir. Böyle bir durumda vakit kaybetmeden doktora danışılmalıdır.

Contractubex Fiyatı Nedir?

Contractubex kremin fiyatı aynı amaçla satılan ilaçlara göre biraz pahalı gibi gözükse de en etkili ilaçlar arasında liste başında yer almaktadır. 8 Haziran 2018 itibariyle Contractubex 100 gr jelin fiyatı 53.57 TL’dir. Almanya’dan ithal edilen bir ilaç olduğu için fiyatının biraz daha yüksek olduğu bilinmektedir. Bu kremin eşdeğeri olarak bilinen Dinçsa firmasına ait Noskar jel de aynı fiyattan satışa sunulmaktadır. Eczacınız Contractubex yerine bu ilacı verse de, aynı etken madde ve iyileştirici özelliğe sahip olduğundan rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Contractubex krem 50 g, 100 ve 120 g’lık tüplerde satışa sunulmaktayken, 50 g’lık olanı karşılanıyordu. Ancak son zamanlarda 50 g’lık dışında 100 ve 120 g’lık çeşitlerinin üretildiği ve plastik cerrahlar tarafından yazılmadığında devlet tarafından karşılanmadığı biliniyor.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

biobellinda çamaşır suyu

Biobellinda Çamaşır Suyu Beyazlatıcı

Gündelik hayatımızda pek çok noktada temizlik malzemelerini kullanmaktayız. Gözümüzle göremediğimiz mikrop ve bakteriler insan sağlığını …