Snapchat Lenses Nedir? Nasıl Kullanılır?

Snapchat Lenses’den önce Snapchat’in tanımına değinmek istiyorum. Snapchat 2011 yılında uygulama mağazalarında yer almış, kullanıcılarının fotoğraf ve video çekebildikleri, bunların üzerinde oynama yapabildikleri sosyal mesajlaşma platformudur.

Snapchat Lenses ise 9.15.0.0 güncellemesi ile uygulamaya gelen yeni bir özellik. Bu özellik ile birlikte arkadaşlara gönderilen fotoğraf veya videolara yeni animasyon veya efekt eklenebiliyor. iPhone 5 ve sonraki modellerde kullanılabiliyor.Android’de de durum pek farklı değil aslında. Birçok android telefonda sıkıntılı çalışıyor. Gelecek yeni güncellemeler ile bu sorunun kalkacağı düşünülüyor.

Snapchat Lenses’in Kullanımı

  • Snapchat’in son sürümünü indirin.
  • Snapchat Lenses özelliği sadece ön kameralarda kullanılabiliyor. Bu yüzden ön kameranıza geçiş yapın.
  • Snapchat Lenses özelliğinin aktif olabilmesi için yüzünüzün tamamının ekranda görünmesi gerekiyor.
  • Şimdi ekranın ortasında parmağınızla dokunun ve biraz bekleyin. Yüzünüzün algılanması tamamlandıktan sonra, yeni animasyon butonları belirecektir.
  • Bunlardan istediğinizi seçip fotoğraflarınızda kullanabilirsiniz.

Snapchat Lenses ile yapacaklarınız şimdilik sınırlı.(ağızdan akan gökkuşağı, gözlerde çıkan kalp, canavara dönüşme, robotik görünüm gibi) İlerleyen dönemde uygulamaya gelecek güncellemelerle bunların artacağını düşünüyorum.

Snapchat Hesabınızı silmek istiyorsanız Snapchat Hesap Silme başlıklı yazımı inceleyebilir, Snapchat hesabınızı silebilirsiniz.

 

 

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

pubg mobile

PUBG Mobile’de Oyun Kazanmanızı Sağlayacak 10 Pratik Bilgi

PUBG, PlayerUnknown’s BattleGrounds’un kısaltması şeklinde ortaya çıkmış bilgisayar oyunudur. Mantığı silahsız bir şekilde 100 kişiyle …