Sosyal Medya Kampanya İpuçları

Sosyal Medya Kampanyanıza Başlamadan Önce Yapılacaklar

Sosyal medya üzerinden kampanyalar düzenlemek ve geri dönüşüm oranlarınızı arttırabilmek istiyorsanız pek çok farklı konu üzerinde detaylı bir şekilde düşünmeniz gerekiyor. Hızlı bir şekilde detayları ele almadan kampanyalar düzenlemekten uzak durarak ve sizler için bir araya getirdiğimiz maddeleri göz önünde bulundurarak başarılı sosyal medya girişimlerine imza atabilirsiniz.

1. Hedeflerinizi ve Amaçlarınızı Bilin

Başarı olarak neyi elde etmek istediğinizi önceden belirleyin. Hedefiniz daha fazla beğeni almak mı yoksa daha fazla yorum almak mı bunları daha önceden mutlaka planlayın. Bilmediğiniz bir yola girmek yerine ne amaçla hangi tür bir kampanyaya ihtiyacınız olduğunu tespit edin.

2. Kontrolleri Aksatmayın

Kampanyanıza ait olan projenizi hayata geçirdikten sonra kendi başına bırakırsanız başarı elde edebilmeniz pek kolay olmayacaktır. Yayın hayatına geçirilen projelerin mutlaka düzenli aralıklar ile kontrol edilmesi ve gerektiğinde köklü değişikliklerin yapılması gereklidir.

3. Dönüşüm Fırsatlarını Yakalayın

Sitenizde yapabileceğiniz ufak değişiklikler ile dönüşüm oranlarınızı arttırmayı deneyin. E-mail listelerine kayıt, ürün satışı, görsel tasarım, sosyal medya yönetimi gibi alanlar ile müşterileriniz ile iletişiminizi kurmaya çalışın.

4. Güncel Blog Sayfası Yayınlayın

Kaliteli görseller ve içerikler ile doldurduğunuz bir blog sayfanız olması sizin hakkınızda paylaşımlar yapılmasını sağlar. Sitenize giren kişileri daha uzun süre sitenizde tutabilmek için onlara faydalı içeriklerin yer aldığı blog sayfaları sunmayı deneyin.

Kaynak: https://www.internetreklampaketi.com/blog/sosyal-medya-kampanyaniza-baslamadan-once-yapilacaklar

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

Para kazanma yolları

Evde Ne Tür İşler Yaparak Para Kazanılabilir

Para kazanma yolları o kadar çok ki, kişi sadece kendisine uygun yolun hangisi olduğunu bulmak …