Su Kaçağı Tespit Bulma İşleri

Su kaçağı tespit bulma işleri kamera sistemleri kullanılan tesisatçılar tarafından yapılır gereksiz kırımları ve masrafları önler. Günümüzde teknolojinin girmediği alan kalmadı bundan tesisat sektörüde nemalandı şimdi su kaçakları kırmadan dökmeden noktasal olarak bulunuyor.

Daireden alt kata olan su sızıntıları , kendi dairenizde meydana gelen su kaçakları , terastan dairelere gelen su damlacıkları artık kabus olmaktan çıkıyor.

İstanbul Su Kaçağı Tespit Firmaları

Su kaçağı tespit bulma işleri duvarda rutubet lekesi sorunlarıyla ilgilenen servistir. Kabaran duvara ne yapılır? Rutubetli duvar nasıl temizlenir? Rutubetli duvar için boyanmaya hemen başlanmalı mıdır? Tesisat kaçağı varsa nasıl kırmadan araştırılır. Tüm sorunlarınıza yanıt vermek istiyoruz.

Su kaçağı tespiti işleri duvarda, tavanda sararma lekesinin yerini bulan servistir. Eğer ki pis su borularında sızıntı varsa duvar, tavanda sararma olabilir. Etrafa kötü kokuların yayılmasının yanı sıra kalorifer, küvet gibi tesisatlarda kaçak olup olmadığına da bakmak gerekir. Parkenin üstüne su çıkması, parke yumuşaması varsa su bu alanlara kadar ulaşmış olabilir. Söz konusu gider borusu tesisat çatlağı ise gider kanalının içine gözlem amaçlı küçük bir çapa sahip kamera takılması ve uzun elastik kablosu ile derinlere bakılmasına geçilir. Hasarlı alanlar varsa gözlenir. Bazen ise yan, üst komşunun tesisat giderinde kaçak olabilir, aynı işlemler hiçbir yeri kırmadan araştırılabilir. Duvarın, fayansın içinde, üst katın su tesisatında kaçak gibi durumlar varsa kaçak durdurulmadığı sürece sürekli akar ve durmaz. Tesisata basınç testi ve ses dedektörü ile takip yapılması ile nokta nerede sızıntı başladığını bulabilir ve en önemlisi sızıntı alanını işaretleyip, minimal bir tadilat ile parça değişimini yapabiliriz.

Su kaçağı tespit bulma işleri duvar içinden su gelmesini onaran servistir. Delinme payı çok az, damlama düzeyinde ise su kaçağı bulma servisi ekipleri ilaçla kapatma tekniği kullanabilir. Basınç testleri ile bu ortaya çıkacaktır. Fakat daha büyük türde kaçaklar varsa örneğin termal kameralı araştırma ile sıcak su sızıntılarını bile bulabilir ve küçük miktarda tadilat ile boru parçasındaki hasar bölgesine göre tadilatı da kapatacak şekilde çalışmalar sizlere sunulabilir.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

Bisiklet Fren Rehberi

En sağlıklı ulaşım aracı olan bisiklet, gelişen teknolojiyle daha ergonomik ve kullanışlı hale gelmeye başlamıştır. …