Tarçınlı suyun faydaları

Tarçınlı Suyun Faydaları

Tarçınlı suyun faydaları arasında regl dönemlerini rahatlatma, vücudun iltihaplanmasını iyileştirme, güçlü bağışıklığı destekleme, titreme Parkinson rahatsızlığı ve over sendromuna iyi gelmesi yer alır. Güçlü ve fark edilir bir kokusu bulunan tarçın birçok alanda kullanılabildiği gibi suya ekleyerek de tarçınlı suyun faydalarından yararlanabilirsiniz. Kan şekerinin düşmesinde ve zayıflamaya yardımcı olması açısından birçok Türk kadını tarçınlı sudan gün içerisinde 1 kez tüketiyor.

Tarçınlı Suyun Faydaları

Parkinson Hastalığına İyi Gelir: Yapılan araştırmalar sonucunda tam olarak ortaya konmasa da tarçınlı su içen kişilerin Parkinson rahatsızlığında ilerlemenin durduğu gözlemlenmiştir. Tabiî ki Parkinson ciddi bir rahatsızlık olduğu için bu konuda önce hekime danışmak gerekli. Ama bitki uzmanları ve televizyonda sık gördüğümüz doktorlarda tarçınlı su içmenin beyne iyi geldiğini söylüyor.

Polikistik Over Sendromu: Hormonların dengesizliği sonucunda daha çok kadınlarda görülen poliskistik over sendromunun semptomlarını azaltmada tarçınlı su etkenlik gösterir. Over sendromu sonucunda oluşan regl döneminde düzensizlikler, sivilce ve akne sorunları, kilo alma problemleri ve kist belirtileri gözlenmektedir.

İltihapların Temizliği İçin: Eklemlerde ve diğer bölgelerde iltihaplardan kaynaklı sık ağrılarınız oluşuyorsa tarçınlı sudan düzenli tüketim sağlayabilirsiniz. İnflamatuar etkilerin azalmasında anti etki gösteren tarçın su ağrıları azaltarak vücudun rahatlamasında etken görev görür. Artrit ağrılarının da günden güne geçmesinde etkendir.

Kilo Vermeye Yardımcıdır: Tarçınlı su içilerek kilo verimi birçok alanda karşımıza çıkıyor. Fakat vaad ettikleri gibi hoooop haftada 5 kilo vermek tabiî ki mümkün değil. Bunun için beslenme düzeninize dikkat ederek tarçınlı suyunuzu da ihmal etmezseniz zayıflama sürecinde kilo vermenize katkı sağlayacaktır.

Tarçın Su Günde Ne Kadar İçilmelidir?

Tarçınlı suyu gün içinde istediğiniz saatlerde içebileceğiniz gibi gün içinde bir bardaktan fazla içmemeye dikkat etmelisiniz. Aşırı tüketim bünyeye zarar verebileceği gibi bu konuda hekiminize danışmanız sizin için en doğrusudur.

Tarçınlı Su Ne Zaman İçilebilir?

Tarçınlı suyu zayıflamak ve şifa niyetine içmek istiyorsanız kahvaltıdan önce içmeniz en doğrusudur. Limonlu suyu nasıl kalkar kalkmaz içiyorsak tarçınlı suda limon suyu yerine tercih edilebilir.

Tarçınlı Su Nasıl Hazırlanır?

Tarçınlı suyu en rahat ve kolay şekilde hazırlamak kaynamış suyun içerisinde 1 çay kaşığı tarçın ekleyip bekletmektir. Yarım saat beklettik sonra çayı içebilirsiniz. Dilerseniz toz tarçın yerine çubuk tarçın kullanımı da aynı etkiyi gösterir.

Hakkında Mehmet Çelik

İlginizi Çekebilir

biobellinda çamaşır suyu

Biobellinda Çamaşır Suyu Beyazlatıcı

Gündelik hayatımızda pek çok noktada temizlik malzemelerini kullanmaktayız. Gözümüzle göremediğimiz mikrop ve bakteriler insan sağlığını …