tilya çayının faydaları

Tilya Çayının Faydaları

Tilya çayının faydaları son günlerde televizyon ekranlarında sık, sık duymuşsunuzdur. Hızlı bir şekilde kilo vermeyi sağlayan tilya çayının faydaları arasında yer alan ıhlamur, altın otu ve kuşburnu bitkileri yer alıyor. 1 ayda 5 – 8 kilosu vermeyi vaad eden tilya kürü vücuttan yağları hızla uzaklaştırırken tok kalmanıza da yardımcı oluyor.

Obezite rahatsızlığı gibi birkaç kilo fazlası olanlarda kilolardan şikayet ederler ve takıntılı kişiliklerin yaşam kaliteleri azda olsa çokta olsa kilolar oldukça azalır. İleriki yaşlarda yavaşlayan metabolizma yüzünden kilo vermek zorlaşırken tilya kürü ile bu sorun aşılabilir.

Tilya Çayının Faydaları

Yanlış uygulanan zayıflama yöntemleri, sürekli aç kalma halleri ve zayıflama uğruna kullanılan kimyasallar size anlık olarak kilo kaybettirse de zamanla iki katı olarak geri dönerler. Bu nedenle zayıflama sürecinde iradeli ve sabırlı olmak çok önemlidir. İbrahim Saraçoğlu’nun zayıflamak için önerdiği tilya çayının faydaları kasların erimeden yağlardan kilo verilmesini sağlıyor.

Fark etmeden zayıflamanızı sağlayarak sizi zorlamayan tilya çayının en güzel özelliği ise göbek yağlarını ve yağlı bölgeleri hedef alması.

Tilya isminin konması ise ıhlamurdan gelir. ıhlamur çiçeğinin diğer bir adı da tilyadır ve açmadan önceki hali toplanarak kullanılır. Özellikle yeşil tüylü ve beyaz çiçekleri olan tilya bitkisi bünyesinde barındırdığı içerikler sayesinde vücuttaki depolanan yağların kırılarak hızlıca atılımını kolaylaştırır. Zayıflama döneminde oluşan halsizlik durumunun da yaşanmaması ıhlamur çiçeğinde yer alan bileşenler sayesindedir. Tilya kürü düzenli tüketim sağlandığında 1 ayda iyi sonuçlar verir.

Tilya Çayı Nasıl Yapılır?

Hem maddi açıdan uygun hem de her yerde rahatlıkla bulabileceğiniz malzemelerle hazırlanan tilya çayı istediğiniz sonuçları almanızda yardımcı olacaktır.

Çok kilolu kişilerde daha yüksek kilo kayıpları oluşurken zayıf kişilerde bu oranda 3 – 4 kilo ile sınırlı kalır ki buda yeterlidir. Metabolizmayı hızlandıran tilya çayını içerken yediklerinize ve sporunuza da dikkat etmelisiniz.

Yeni anne olmuş kişilerin ilk kullanımda önerilmemesi ilerleyen süreçte ( 6 aylık ) kullanılabilmesini getirir. Bu konuda doktorunuza danışarak içebileceğiniz tilya kürü doğum süresince alınan fazlalıkların hızlı bir şekilde gitmesini kolaylaştırır.

Tilya Çayı Tarifi

Altın otu ( 4 – 5 gram kadar )

Ihlamur ( 10 gram yeterli )

Kuşburnu ( 10 gram kadar )

Hazırlanışı: 3 su bardağı suyu cezveye alın ve kaynatın. Kaynayan suyu altını kapattıktan sonra malzemeleri tek tek içine ekleyin ve en fazla 10 dakika demlenmesini bekleyin. Süre sonunda karışımı süzdürüp ılık halde için.

Hakkında Mehmet Çelik

İlginizi Çekebilir

biobellinda çamaşır suyu

Biobellinda Çamaşır Suyu Beyazlatıcı

Gündelik hayatımızda pek çok noktada temizlik malzemelerini kullanmaktayız. Gözümüzle göremediğimiz mikrop ve bakteriler insan sağlığını …