Uzun Soluklu Bir Evlilik

Evlilik iki kalbin birlikte yaşlanmasıdır. Evlilik paylaşım, acı, mutluluk kısacası hayatınızdaki en önemli şeylerin ikiye bölünmesidir. Mutluluğunuzu eşinizle paylaştıkça çoğalacak, acılarınıza birlikte göğüs gereceksiniz. Hiç kimse tek başına yaşlanmak istemez, öyle ki birbirlerini çok seven çiftler, beraber ölmeyi isterler. Evlilik, Dünya’nın en güzel şeyini hayata kazandırmaktır. Çocuğunuzun ağlaması ile üzülecek, gülümsemesi ile Dünya’lar sizin olacaktır. Size bahsettiğim evliliği günümüz show evlilik’lerine benzetmeyin. Macera aramak için evlenenleri bu konudan uzak tutuyorum.

Evlilik ne aşk’ı http://www.kalpkalbe.site/evlilik/evlilik-aski-oldurmez-guclendirir.html nede sevgiyi öldürür. Ve aşk’ın ömrü olmaz. Sevdiğinize her gün aşık olur, her gün daha çok seversiniz. Kim istemez iş dönüşü birinin merakla ev beklemesini? Kapı açılınca boynuna atlayıp hoş geldin demesini. Mutlu bir evlilik yolları, istediğiniz biri ile değil de, sizi isteyen biri ile evlenmenizdir. Eşinizi ne kadar mutlu ederseniz oda sizi o kadar mutlu eder. Bu yüzden eşinizi kullanacağınız bir eşya gibi değilde hayatınızın bir parçası olarak görmeniz gerekir. Mesela her kadın’ın yatağına güller sermeniz hoşuna gider. Ama tek bir gül ile kapıyı çalmanızda aynı etkiyi yaratacaktır. Bazen küçük bir hediye’de aynı etkiyi sağlar.

Evlilik’te boşanmamanın sırları muhabbet etmektir. Bir akşam yan yana bir koltukta oturup karşılıklı sohbet etmek ve bu sohbetten keyif alan çiftler her zaman mutlu olur. Mutluluk ne parayla nede güç’le elde edilmez ve herkes mutluluğu yakalayamaz. Ne kadar az kazansanızda evinize gittiğinizde sizi karşılayan mutlu bir yüz ifadesi, işte bunu parayla alamazsınız. Günün tüm yorgunluğu tüm stresi o an yok olur. Hele birde evliliğiniz çocukla taçlandırılmışsa işte o ev size saray gibi gelir.

Evlilik ile ilgili tavsiyeler
Günümüzde evlilik yaşı 40 lara dayanmışken doğru bir tercih nasıl yapılır? Her insan evlendikten sonra onu nasıl bir hayatın beklediğini merak eder. Mutluluk mu? Mutsuzluk mu? Peki doğru tercihli bir karşı cins nasıl bulunur? Yaşadığımız Teknoloji çağında ister gerçek hayatta isterse internet üzerinden evleneceğiniz kişileri bulabilirsiniz. Mesela bunun için evlilik siteleri oldukça revaçta. Son zamanlarda benimde kullandığım http://www.kalpkalbe.site adlı site sizin için biçilmiş kaftan olabilir. Sizede gerek evlilik veya arkadaşlık hakkında ki yazarlar, gerekse ücretsiz üye olarak mesaj atmanız siteyi sizin için vaz geçilmez yapabilir.

İster görücü usulü ile evlenin, ister tanışarak, isterseniz sanal alemde tanıdığınız biri ile. Bunların hiç biri sizin ileride mutlu olmamanız için bir engel teşkil etmez. Yeterli karşılıklı anlayış ve saygı içerisinde hayatınız devam ettirin. Bencillik ile ne evlilik nede sevgi yürümez, bencil insan olmamanızı tavsiye ettiğim gibi, bencil insanlar ile değil evlilik dostluk bile kurmamanızı temenni ediyorum. Çünkü bu tür insanlar sizin ne kadar çok iyi gününüzde yanınızda olur ise, kötü zamanlarınızda yanınız da olmamak için türlü, türlü bahaneler üretir.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

Para kazanma yolları

Evde Ne Tür İşler Yaparak Para Kazanılabilir

Para kazanma yolları o kadar çok ki, kişi sadece kendisine uygun yolun hangisi olduğunu bulmak …