Vazelin İle Kirpik Uzatmak

Vazelin Nedir?

1859 yılında Robert Augustus Chesebrough isimli bir kimyacı Pensilvanya’ya, orada oldukça bilinen bir yağ üzerinde araştırmalar yapmaya gitti. Kendisi Pensilvanya’dayken bazı işçilerin yara ve yanıklarını üzerine bir tür petrol mumu sürdüklerini gördü. Ardından Robert petrol jelatinini ortaya çıkardı ve bunu Vazelin adı altında satmaya başladı.

Çatlamış dudaktan, ayak tırnağı mantarına kadar, Vazelin birçok şeyi tedavi ediyor. Aynı zamanda kirpiklerin daha uzun ve yoğun olmasına yardımcı oluyor. Bunun için ilk olarak göz kapağı alanınızı temizleyin, kirpiklerinizde herhangi bir makyaj kalıntısı olmamalı. Ellerinizin de temiz olduğundan emin olun ardından az bir miktar vazelini alarak nazikçe kirpiklerinize gezdirerek yedirin. Bunu düzenli olarak her gün birkaç kez olacak şekilde uygulayın. 2 ila 4 hafta içerisinde farkı görmeye başlayacaksınız. Mümkünse gece yatmadan önce de kirpiklerinize sürün. Vazelini gözkapağı altına veya göz kapağınıza kaçırmamaya dikkat edin. Biriken yağ zamanla gözenekleri tıkayarak sivilce oluşumunu tetikleyebilir.

Ucuz olması ve ulaşılabilirliğinin yanı sıra, kullanıcılar aynı zamanda makyajının vazelin ile birlikte daha uzun sürdüğünü söylüyor. Rimel öncesinde kirpiklerinize sürerek rimelin daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Gün içerisinde sürerseniz şeffaf rimel etkisi yaratmış olursunuz. Zengin nem içeriği sayesinde kirpiklerin daha sağlıklı olmasını sağlar ve kirpiklerin dökülmesini önler. İstediğiniz sonuca ulaşmak için biraz sabırlı davranın. Kirpiklerdeki değişimi fark etmek genelde 2 – 4 hafta kadar sürerken sizde durum daha farklı olabilir. Benzer şekilde kirpiklerinize vazelin sürdükten sonra ertesi sabah yüzünüzü durulamayı unutmayın.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

biobellinda çamaşır suyu

Biobellinda Çamaşır Suyu Beyazlatıcı

Gündelik hayatımızda pek çok noktada temizlik malzemelerini kullanmaktayız. Gözümüzle göremediğimiz mikrop ve bakteriler insan sağlığını …