Whatsapp İçin İpuçları

Günümüzde SMS’den daha fazla kullandığımız, hatta yakın zamanda arama desteği de veren mobil uygulama whatsapp’ı telefonunda kullanmayan yoktur sanırım. Peki bu uygulamanın kişiselleştirilmesi için uygulanacak ayarlar neler? Vereceğim incelikler muhakkak işinize yarayacaktır.

Son Görünme Tarihini gizleme

Ne zaman whatsapp’a girdiğinizden yakınlarınızın haberi olmasını istemiyorsanız bu özellik size göre. Bu küçük ayarı yapmak için Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Son görünme yolunu takip ederek gerekli kişiselleştirmeyi yapabilirsiniz.

WhatsApp’a kilit koymak

Mesajlarımızın başkaları tarafından görünmesini istemiyorsak, telefon kilidi haricinde özel olarak whatsapp’a da kilit koymak mümkün. Google Play Store’de bulunan Whatsapp Lock adlı program sizin için biçilmiş kaftan. Programın yaptığı oldukça basit. Whatsapp’a her girişinizde şifre soruyor 😉 (Buradan  uygulamayı indirebilirsiniz)

PDF, ZIP, APK gönderin

Whatsapp üzerinden bütün dosya türleri malesef gönderilemiyor. Bunu aşmanın yolu ise Whats Packed 2 Ads uygulaması. Sadece Android’te bulunan bu uygulamadan yararlanmak için her iki kullanıcıda da aynı programın yüklü olması gerekiyor.(Buradan uygulamayı indirebilirsiniz)

Kişi kısayolu oluşturun

Sürekli yazıştığınız kişilerin kısayollarını ana ekrana alarak zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz. Bu işlem için konuşmanın üstüne uzun süre basarak karşınıza çıkan pencereden “Sohbet kısayolu ekle” seçeneğini kullanarak kişiyi ana ekrana ekleyebilirsiniz!

Profil resminizi Gizleyin

Profil resmi ayarlarınızı yapmak için Ayarlar > Hesabım > Gizlilik yolunu izleyebilirsiniz. Burada, “profil fotoğrafı” seçeneğini dilediğiniz gibi ayarlayın.

Whatsapp’daki medyayı Galerinizden gizleyin

WhatsApp’tan gelen resimler ve videolar hem Android hem de iOS cihazlarda Fotoğraf/Galeri uygulamasıyla senkronize oluyor. Peki bu sizi rahatsız mı ediyor? Bu sorunun da çözümü çok basit. Android telefonlarda ES File Explorer gibi bir dosya yöneticisi uygulamasını indirip WhatsApp klasörüne girin. Daha sonra WhatsApp images klasörüne girdiğiniz zaman sol alt taraftan yeni dosya oluşturun. Bu dosyanın adını .nomedia olarak ayarlarsanız resimleriniz albümde gözükmeyecek.

Numaranızı değiştirin

Cep telefonu numaranızı mı değiştirdiniz? Artık WhatsApp profilinizin numarasını değiştirmeniz için WhatsApp’ı silip yeniden yüklemenize gerek yok. Ayarlar > Hesabım yolunu izleyerek Numaramı Değiştir’i seçerek kolayca numarayı değiştirebilirsiniz.

 

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

pubg mobile

PUBG Mobile’de Oyun Kazanmanızı Sağlayacak 10 Pratik Bilgi

PUBG, PlayerUnknown’s BattleGrounds’un kısaltması şeklinde ortaya çıkmış bilgisayar oyunudur. Mantığı silahsız bir şekilde 100 kişiyle …