Whatsappa Şifre Nasıl Koyulur?

Whatsapp, Dünya üzerinde kullanılan en yaygın mesajlaşma uygulamasıdır. Uçtan uca şifreleme ile güvenliği maksimum düzeye getiren uygulamayı kullanmayan mobil kullanıcı sayısı çok azdır. Kişisel eşyalarımızın başında gelen telefonlarımızı, bir başkasının kullanmasını veya kurcalanmasını istemeyiz. Bu yüzden özel mesajlarımızı içeren Whatsappa şifre koymayı çoğumuz düşünür.

Whatsapp’a şifre koymak için, telefonunuza uygulama yüklemeniz gerekmektedir. Play Store ve iTunes üzerinde Whatsappa parola ekleyen uygulamalar mevcuttur. Bu yazımızda sizlere bunlardan bahsetmek istiyorum…

Smart Applock ile Whatsappa Şifre Koymak

Smart Applock için Google Play Store üzerinde Kilit (Smart AppLock) uygulamasını android telefonunuza yükleyebilirsiniz. Kilit uygulaması sadece Whatsapp değil, android telefonunuzda bulunan herhangi bir uygulamayı da kilitlemenize izin verir. Kilit ekranı desen veya şifre içerebilir.

Uygulama farklı boyutlarda desen seçenekleri sunmasının yanı sıra, uygulamalar için farklı parolalar koymanıza da olanak sağlar. Ayrıca güvenli erişim noktalarının bulunduğu yerlerde otomatik olarak kilidin açılmasını sağlar. Örneğin evinizdeki wireless internete bağlandığınızda kilit devre dışı kalır.

Lock for Whatsapp (WhatsLock) ile Whatsappa Şifre Koymak

Bu uygulama da Smart Applock gibidir, fakat sadece Whatsappa şifre koymanızı sağlar. Whatslock uygulaması Whatsapp’daki mesajların görüntülenmesi için desen veya şifre ister. Belirlediğiniz şifre veya desen girilmezse, Whatsapp’dan gelen mesajlar görüntülenmez.

whatslock

IPhone’da Whatsappa Şifre Koymak

IOS işletim sistemine sahip Iphone cihazlar, AppStore’da bulunan uygulamalara güvensiz olduğu gerekçesiyle yetki vermez. iPhone veya iPad cihazlarınızda Whatsapp’a şifre koyabilmeniz için Jailbreak yapmanız gerekir. Jailbreak’in ardından IOS kullanan mobil cihazınıza Cydia uygulamasıyla Tweak yüklemeniz gerekir.

Jailbreak ile IOS işletim sistemine sahip mobil cihazınızdaki Whatsapp uygulamasını Bioprotect, Watusi veya Whatsapp++ tweakleriyle koruyabilirsiniz.

Hakkında Selim Çayır

80'lerin son kuşağından, bilginin satılamayacak veya satın alınamayacak olduğunu düşünen, bildiklerini bu mecra vasıtasıyla misafirlerine aktarmayı hedeflemiş Bilgi Rehberi yazarı...

İlginizi Çekebilir

pubg mobile

PUBG Mobile’de Oyun Kazanmanızı Sağlayacak 10 Pratik Bilgi

PUBG, PlayerUnknown’s BattleGrounds’un kısaltması şeklinde ortaya çıkmış bilgisayar oyunudur. Mantığı silahsız bir şekilde 100 kişiyle …